LIGA ŠAMPIONA: Real već završio posao, golčina Marsela! (VIDEO)

18.02.2015. 22:41
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Beta/AP

U drugom meču, Bazel i Porto odigrali su 1:1.

Odigrane su još dve utakmice osmine finala Lige šampiona. Real je opravdao ulogu favorit i golovima Ronalda i Marsela slavio protv Šalkea 2:0, dok su Bazel i Porto odigrali 1:1.

Pogotkom protiv Šaleka Ronaldo je postao prvi igrač koji se upisivao u listu strelaca na dvanaest uzastopnih gostovanja. Pored toga Portugalac je postigao svoj 58 pogodak na isto toliko odigranih susreta.

Što se tiče utakmice u Gelzenkirhenu, od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka na terenu je postojala samo jedna ekipa, Real Madrid. Domaćini su svesni jačine protivnika odlučili da im je bolje da se brane nego da često vade loptu iz mreže. Nisu od prvog minuta "kraljevići" krenuli silovito već su ispitivali snagu protivnika.

Interesantno je istaći, da je upravo na meču protiv Reala, reprezentativac Srbije Matija Nastasić odigrao svoj prvi meč u Evro takmičenjima u dresu Šalkea.

Istina, možda su ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svetu i kladioničari na ovom meču očekivali "kišu" golova i ubedljivu pobedu izabranika Karla Anćelotija ali od toga nije bilo ništa. Prvi ogodak na susretu viđen je u 26. minutu kada je posle sjajne asistencije Karvahala, potpuno sam Ronaldo poslao loptu u mrežu. Kolika je bila terenska dominacija Reala najbolje svedoči da se veći deo susreta igrao na polovini domaće ekipe. Ali ruku na srce mogli su domaćini da stignu do pogotka u 74. minutu susreta kada je Plate pucao sa ivice šesnaesterca ali je prečka bila saveznik ekipe iz Madrida. Tačku na rezultat i novu pobedu stavio je Marselo u 79. minutu spektakularnim pogotkom.

U četiri odigrana meča, domaće ekipe nisu uspele da upišu pobedu.

Kada je u pitanju susret u Bazelu, domaćini su u završnici meča ispustili pobedu, 1:1. Posle početnog ispitivanja snaga, domaćini su poveli u 11. minutu pošto je posle asistencije Freja mrežu pogodio Gonzales. Posle toga gosti su došli do svoje igre i tokom većeg dela meča imali su terensku inicijativu i kontrolu lopte. U 35. minutu su čak i pogodili mrežu ali je pogodak Telja poništen zbog pofsajd pozicije. Do kraja susreta ekipa iz Portugala na sve načine je pokušavala da sustigne prednost protivnika, što im je i uspelo u 79. minutu kada je sa bele tačke neumoljiv bio Danilo.

ŠALKE - REAL MADRID 0:2

STRELCI: Ronaldo 26, Marselo 79.

STADION: Veltins Arena

SUDIJA: Martin Etkinson (ENG)

ŠALKE: Velenrojter, Učida, Hevedes, Matip, Nastasić, Aogo, Hojštater, Heger, Boateng, Čupo-Moting, Huntelar.

REAL MADRID: Kasiljas, Marselo, Varan, Pepe, Karvahal, Lukas Silva, Kros, Isko, Bejl, Ronaldo, Benzema.

BAZEL - PORTO 1:1

STRELCI: Gonzales 11, Danilo 79(p).