LŠ: Šalke pobedio u Madridu, ali uzalud, ubedljivi Porto (VIDEO)

10.03.2015. 22:43
Klas Jan Huntelar i Pepe
Klas Jan Huntelar i Pepe / Izvor: Beta/AP

Real do poslednjeg momenta strepeo za prolazak u četvrtfinale.

Poznati su prvi učesnici četvrtfinala Lige šampiona, a to su Real i Porto. Portugalski tim je, u revanšu, na svom stadionu savladao Bazel 4:0, a u prvom meču je bilo 1:1. Mnogo zanimljivije je bilo u Madridu gde je Real uoči meča imao prednost 2:0, ali je Šalke pobedio 4:3. Mogla je da se dogodi i potpuna senzacija, pa da evropski šampion ispadne, ali je u odlučujućim situacijama Iker Kasiljas bio siguran na golu.

Malo ko je očekivao uzbudljivu utakmicu na "Santjago Bernabeuu" posebno jer je Real u Gelzenkirhenu pobedio 2:0. Ipak, nemački tim se nije predavao i od početka pokazao da nije došao sa belom zastavom. To se videlo u 20. minutu kada je Fuks doveo goste u vođstvo. Izjednačio je Kristijano Ronaldo, a onda je Huntelar pred kraj prvog poluvremena ponovo doveo Šalke u vođstvo. Na odmor se otišlo rezultatom 2:2, a strelac je opet bio Ronaldo. Portugalac je tako sa 77 golova postao najbolji strelac u evropskim kupovima.

Kada je u 53. minutu Benzema doveo Madriđane u vođstvo 3:2 činilo se da su sve dileme otklonjene. Ipak, do kraja su Sane i Huntelar preokrenuli rezultat, a Sane je potom imao odličnu šansu, ali je Kasiljas bio na mestu.

Računajući i Primeru, Realu je ovo treći meč uzastopno koji je završio bez pobede, a drugi poraz za samo tri dana. Zato je pred evropskim šampionom težak period.

Porto je bio ubedljiv protiv Bazela, a publika na "Dragau" je mogla da uživa u prelepim golovima. To se pre svega odnosi na pogodak Kazemira u 56. minutu kada je Porto poveo 3:0.

Ipak, utakmica će ostati upamćena i po povredi Danila u 22. minutu kada se sudario sa svojim golmanom. Brazilac je odmah iznet sa terena.

REAL – ŠALKE 3:4

STRELCI: 0:1 Fuks (20), 1:1 Ronaldo (25), 1:2 Huntelar (40), 2:2 Ronaldo (45), 3:2 Benzema (53), 3:3 Sane (57), 3:4 Huntelar (84).

STADION: Santjago Bernabeu.

SUDIJA: Damir Skomina (Slovenija).

ŽUTI KARTONI: Ronaldo, Koentrao (Real), Nojšteter (Šalke).

REAL: Kasiljas, Varan, Pepe, Koentaro, Arbeloa (od 83. Načo), Kedira, Kros, Bejl, Isko, Ronaldo, Benzema, Marselo (od 58. Koentrao), Modrić (od 58. Kedira).

ŠALKE: Velenrojter, Fuks, Hovedes, Nastasić, Matip, Mejer, Heger (od 57. Gorecka), Barneta (od 81. Učida), Nojšteder, Čupo-Moting (od 29. Sane), Huntelar.

PORTO – BAZEL 4:0

STRELCI: 1:0 Brahimi (14), 2:0 Erera (47), 3:0 Kazemiro (56), 4:0 Abubakar (76).

STADION: Dragao.

SUDIJA: Jonas Erikson (Švedska).

ŽUTI KARTONI: Markano (Porto), Gaši, Gonzalez, Safari (Bazel).

CRVENI KARTON: Samjuel (Bazel) u 90+1.

PORTO: Fabijano, Sandro, Markano, Majkon, Danilo (od 22. Martins Indi), Evandro (od 78. Kvarezma), Kazemiro, Erera, Brahimi (od 74. Neves), Abubakar, Telo.

BAZEL: Vacik, Safari, Samjuel, Šar (od 58. Embolo), Džaka, Zufi, Frej (od 63. Kakitani), Elnenj, Gaši (od 77. Kala), Štreler, Gonzalez.