KVALIFIKACIJE ZA EP: Prekid u Podgorici, Rusi skandirali Srbiji

Srbija Danas/Tanjug
Fudbalska reprezentacija Engleske
Fudbalska reprezentacija Engleske / Izvor: Profimedia

Makedonci poraženi od Belorusije.

Fudbalska utakmica između reprezentacija Crne Gore i Rusije u Podgorici, u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope, definitivno je prekinuta u 67. minutu. Nemački sudija Denis Ajtekin odlučio je da igrače pošalje u svlačionicu nakon novog incidenta na terenu.

Posle dosuđenog prenala za Rusiju kojeg nije realizovao Širokov, došlo je do koškanja igrača dva tima, a ruski reprezentativac Kombarov pogođen je tvrdim predmetom sa tribina.

Usledila je potom i tuča navijača dva nacionalna tima na tribinama Gradskog stadiona.

To je bio drugi ispad crnogorskih navijača, koji su već u prvom minutu izazvali prekid meča, kada su bakljom pogodili u glavu golmana Akinfejeva, zbog čega je prebačen u bolnicu.

Prvi prekid trajao je više od pola sata, pauza između dva poluvremena isto toliko, a oficijelni spiker upozorio je da će meč definitivno biti prekinut u slučaju bilo kakvog incidenta.

Kako se to dogodilo, Ajtekin je rešio da utakmicu definitivno prekine i ona neće biti nastavljena.

Ranije večeras u centru Podgorice došlo je do incidenata, kada se grupa od pedesetak navijača Rusije okupila na Trgu republike, gde je jedno vreme pevala ruske pesme, a potom pokušala da zapali zastavu SAD, što je sprečila policija.

Sa trga se moglo čuti i skandiranje "Rusija i Srbija, braća zauvek".

Zatvoreno je više ulica u centru grada, a zbog važnosti utakmice policija je preduzela opsežne mere bezbednosti.

Utakmica G grupe kvalifikacija za prvenstvo Evrope između Crne Gore i Rusije počela je u 20.45 sati, a prekinuta je u 67. minutu pri rezultatu 0:0.

Slovaci su nastavili da gaze u okviru Grupe C, pošto su protiv Luksemburga ostvarili i petu pobedu u okviru kvalifikacija za EP u Francuskoj. Španci su golom Alvara Morate u 28. minutu savladali Ukrajince i ostali u trci za prvo mesto.

Englezi su bili veoma raspoloženi na "Vembliju", a stradala je selekcija Litvanije sa 4:0. Slovenci su lako savladali su San Marino sa 6:0 i ostvarili treću pobedu u kvalifikacijama, strelac poslednjeg gola bio je prvotimac Partizana, Branko Ilić.

Susrete u G grupi obeležio je prekid između Crne Gore i Rusije, a Šveđani su zahvaljujući Zlatanu Ibrahimoviću ostvarili bitnu pobedu protiv Moldavije od 2:0. Austrija je zadržala prvu poziciju, pošto je demolirala Lihtenštajn u gostima sa 5:0.