NBA: Rakete na Hardenov pogon, Lebron sam protiv svih (VIDEO)

07.05.2015. 11:29
Lebron Džejms setno gleda u daljinu.
Lebron Džejms setno gleda u daljinu. / Izvor: Beta/AP

Hjuston i Klivlend izjednačili protiv Klipersa i Čikaga.

Hjuston Rokitsi su uspeli nakon poraza na domaćem terenu u prvoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije da pobede Los Anđeles Kliperse rezultatom 115:109. Rokitsi su na krilima Džejmsa Hardena, koji je upisao 32 poena, 3 skoka i 7 asistencija i Dvajta Hauarda sa 24 poena i 16 skokova, uspeli da u drugom poluvremenu nadoknade veoma lošu drugu četvrtinu, koju su izgubili rezultatom 41:21, i na kraju slave za 1:1 u seriji.

Hjuston je porazom u prvoj utakmici izgubio prednost domaćeg terena, a Klipersi su, nakon izbacivanja aktuelnog šampiona NBA lige San Antonija u prvom kolu doigravanja pokazali da neće biti topovsko meso za favorizovane "rakete".

Kris Pol ni u drugoj utakmici polufinalne serije Zapadne konferencije nije bio u timu zbog povrede mišića butine, a u ekipi poraženih najefikasniji je bio sjajni Blejk Grifin sa 34 poena (od toga 26 u prvom poluvremenu) i 15 skokova, ali to nije bilo dovoljno da se sačuva devet poena prednosti sa poluvremena. Grifinu su podršku davali Džamal Kroford sa 19 poena i Deandre Džordan sa 16 poena i 12 skokova.

Serija se seli u Los Anđeles a sledeća utakmica je na programu 9. maja.

Klivlend Kavalirsi se, nakon prve odigrane utakmice u polufinalnoj seriji Istočne konferencije, našli u sličnoj situaciji kao Hjuston. Čikago Bulsi su pobedili na gostovanju i time uspeli da preotmu prednost domaćeg terena timu koji je na početku sezone važio za možda i prvog favorita za osvajanje Leri O‘Brajen trofeja.

Klivlend je pobedom nad Čikagom od 106:91 uspeo da vrati rezultatsku zanimljivost u seriju, a u odsustvu Kevina Lava zvezda Klivlenda Lebron Džejms je u potpunosti na sebe preuzeo teret vođe i sa fantastičnom ol-raund partijom uspeo da izjednači rezultat u seriji na 1:1. "Kralj" Džejms je meč završio sa 33 poena, 8 skokova i 5 asistencija. Kajri Irvig je pružio kvalitetnu podršku sa 21 poenom i tri asistencije.

Džejms poentira pored Džimija Batlera.
Džejms poentira pored Džimija Batlera. / Izvor: Beta/AP

U ekipi poraženih najviše se istakao Džimi Batler sa 18 poena, a Derik Rouz je uz 14 poena uspeo da doda i 11 asistencija. Serija se seli u "Junajted centar", dom "bikova", a sledeća utakmica je zakazana za 9. maj.