OMLADINSKA LIGA SRBIJE: Joveljić razbio Partizan u večitom derbiju

24.04.2016. 13:08
Dejan Joveljić, nada Crvene zvezde
Dejan Joveljić, nada Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Napadač crveno-belih postigao het-trik u pobedi Zvezde od 5:2 u Zemunelu.

Pobeda na veliki dan u Zvezdinoj istoriji, dan kad se Crvene zvezda 1991. Posle velike drame na Marakani plasirala u finale Lige šampiona, koje je kasnije i osvojilal.

Omladinci crveno-belih do nogu su u Zemunelu potukli Partizan u „večitom derbiju“ i tako zaseli na vrh tabele.

Ovim trijumfom Zvezda je prokrčila put za UEFA omladinski Ligu šampiona.

Parttizan je u ovom meču bio pojačan nastupom novopečenog prvotimca Veljka Birmančevića i u prvih pola sata crno-beli su dominirali na terenu.

Poveli su golom Ilića već u 16. minutu, ali je sedam minuta kasnije tu prednost crno-belih anulirao Dejan Joveljić.

Na novo vođstvo Partizana čekalo se do 32. minuta, kada je Petrov savladao Stankovića - 2:1.

Međutim, ponovo je ekspresno uzvratio Joveljić za još jedno izjednačenje, da bi krajem prvog poluvremena Cvetković uputio neodbranjivi projektil sa oko 25 metara - 2:3!

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a posle samo deset minuta igre u nastavku, mreža Partizanovog golmana Markovića se zatresla još dva puta!

Prvo je Joveljić u 53. minutu upisao het-trik, a konačnih 2:5 postavio je Luka Ilić dva minuta kasnije.

Zvezda je ovim trijumfom smenila Partizan na vrhu tabele. Crveno-beli sada imaju 49 bodova, a Partizan je ostao na 48. Slede OFK Beograd i Vojvodina sa po 47, ali i utakmicom manje.

Partizan: Marković, Cucin, Stojić, Domić, Čubrilo, Birmančević, Dimitrić, Čermelj, Petrov, Todorović, Ilić. Igrali su još: Markišić, Kukolj, Avram, Radojković. Trener: Darko Tešović.

Crvena zvezda: Stanković, Tomac, Jovanović, Stanković, Milić, Pejović, Cvetković, Đurić, Joveljić, Ilić, Romanić. Igrali su još: Uroš Račić, Petrović, Panović. Trener: Nebojša Stamenković.