107.4375

PETARDOM U ANALE: Luiz Adrijano izjednačio Mesijev rekord (VIDEO+FOTO)

22.10.2014. 01:21
Luiz Adrijano postiže gol u meču BATE - Šahtjor u Ligi šampiona
Luiz Adrijano postiže gol u meču BATE - Šahtjor u Ligi šampiona / Izvor: Beta/AP

Sjajni Brazilac čak pet puta pogodio za debakl BATE Borisova na domaćem terenu i tako izjednačio rekord Lionela Mesija po broju golova na jednom meču. Pogledajte kako je Adrijano upropastio beloruski tim.

Napadač Šahtjora iz Donjecka Luiz Adrijano izjednačio je rekord po broju postignutih golova u jednom meču Lige šampiona pošto je u pobedi nad BATE Borisovim (7:0) u susretu trećeg kola matirao odbranu domaćih čak pet puta!

Adrijano je fenomenalnom partijom na gostovanju u Belorusiji izjednačio rekord Lionela Mesija koji je to učinio u pobedi Barselone nad Bajerom iz Leverkuzena (7:1) u osmini finala LŠ u sezoni 2011/12. Iako mu je jedan gol nedostajao za dvostruki "het-trik" i apsolutni rekord, Adrijano je u ovom susretu ipak uspeo da učini nešto što nikome pre njega nije pošlo za nogom - da postane strelac četiri pogotka u prvom poluvremenu jednog meča Lige šampiona.

Luiz Adrijano postiže gol u meču BATE - šahtjor u Ligi šampiona
Luiz Adrijano postiže gol u meču BATE - šahtjor u Ligi šampiona / Izvor: Beta/AP

Pogledajte sve pogotke Luiza Adrijana na meču protiv BATE Borisova:

28. minut - 0:2! PRVI gol Adrijana! Brazilac je siguran sa bele tačke kojim je duplirao početno vođstvo gostiju.

36. minut - 0:4! DRUGI gol Adrijana! Ševčuk je odlično centrirao sa leve strane, a brazilski napadač se drugi put upisao u strelce za ogromno vođstvo kluba iz Donjecka u završnici prvog dela igre.

40. minut - 0:5! TREĆI gol Adrijana! Brazilac koristi odbitak posle jednog centaršuta i beleži "het-trik" već nakon 40 minuta igre.

44. minut - 0:6! ČETVRTI gol Adrijana! Još jednom je napadač Šahtjora ispratio akciju Ševčuka, pa iako nije dobro zahvatio loptu, jednostavno nije mogao da promaši. Težak debakl Batea već posle prvih 45 minuta igre.

82. minut - 0:7! PETI gol Adrijana! Adrijano postiže gol iz penala, izjednačuje rekord Lionela Mesija i stavlja tačku na katastrofu BATE Borisova.