PREMIJER LIGA: Još jedna katastrofa Junajteda!

21.09.2014. 16:48
Robin van Persi
Robin van Persi / Izvor: Beta/AP

Veliko iznenađenje predstavlja poraz Totenhema na svom stadionu od ekipe VBA.

Peto kolo Premijer lige donelo je novi šok za navijače Mančester junajteda, koji su i pored činjenice da su vodili sa 3:1, uspeli da izgube sa 5:3 od ekipe Lester sitija. Vodili su "crveni đavoli" sa 2:0 već posle 16 minuta igre, golovima Van Persija i Di Marije, koji je postigao prelep pogodak posle asistencije Runija. Do kraja poluvremena Leonardo Uljoa je smanjo na 2:1, sjajnim udarcem glavom.

U nastavku Ander Erera je povisio na 3:1, ali tada kreće sunovrat ekipe Luja van Gala. Nudžent je sa bele takčke smanjio u 62. minutu, da bi bivši fudbaler Intera Esteban Kambijaso, samo dva minuta kasnije doneo egal svojoj ekipi. U 79. minutu Vordi je doneo preokret svojoj ekipi, a pobedu je potvrdio Uljoa, koji je postigao gol iz penala u 83. minutu. Junajted je u poslednjih sedam minuta igrao sa 10 fudbaler, posto je Bleket dobio direktan crveni karton. Na "Vajt hart lejnu" Totenhem je izgubio od VBA, golom Morisona u 74. minutu.