PREMIJER LIGA: Lester je PRVAK Engleske (VIDEO)

02.05.2016. 23:03
FK Lester siti
FK Lester siti / Izvor: Reuters

"Lisicama" u korist išao remi Čelsija i Totenhema.

Novi prvak Engleske je Lester siti. "Lisice" Klaudija Ranijerija dva kola pre kraja su i matematički obezbedile titulu pošto su Čelsi i Totenhem odigrali nerešeno - 2:2. Sada, dva kola uoči kraja sezone u Premijer ligi, Lester ima sedam bodova više od drugoplasiranih "pevaca". Inače, ovo je prva titula u istoriji Lestera (žurku pogledajte OVDE), za koje mnogi nisu verovali da će do kraja da izdrže trku sa ostalim timovima iz Engleske.

Tomić pred Radnik OBJASNIO da li INCIDENTI van terena utiču na njegovu ekipu

Totenhem je odlično počeo gostovanje na "Stamford bridžu", pošto je na poluvreme otišao sa prednošću od 2:0. Vodeći gol dao je Hari Kejn, da bi u 44. minutu Son Heung-Min povećao na 2:0. U nastavku meča, "plavci" su se "probudili" i dali dva gola. Strelci su bili Gari Kejhil i Eden Azar, u 58. i 83. minutu.

Za Čelsi koji je trenutno deveti igrali su Branislav Ivanović i Nemanja Matić, do 78. minuta.

OTVORIO DUŠU: Tadić za Srbiju Danas o statusu u reprezentaciji i rekordu Premijer lige (FOTO)

Na samom kraju meča došlo je i do gužve u kojoj su učestvovali Musa Dembele iz Totenhema i Dijego Kosta iz Čelsija.

ŠIROM EVROPE: Lester je PRVAK Engleske, a Toti je ostao MAJSTOR (VIDEO)