PREMIJER LIGA: Novajlije donele pobedu Mančesteru, Totenhem bolji od "svetaca"

05.10.2014. 14:58 19:23
Anhel Di Marija
Anhel Di Marija / Izvor: Beta/AP

Tim Luja van Gala prvi put od starta sezone vezao dva trijumfa i stigao do četvrte pozicije na tabeli. Totenhem slavio minimalnu pobedu protiv Sautemptona, dok je Vest Hem bio bolji od Kvins Park Rendžersa.

Mančester junajted ostvario je treću pobedu u Premijer ligi ove sezone. „Crveni đavoli“ su na svom terenu u sedmom kolu pobedili Everton rezultatom 2:1. Golove za domaće su postigli letošnja pojačanja Anhel Di Marija i Radamel Falkao. Jedini gol za goste iz Liverpula postigao je Nejsmit u 55. minutu. Rezultat je mogao da bude drugačiji da je Bejns u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena iskoristio penal.

Jedan od rivala Partizana u Ligi Evrope, londonski Totenhem, na svom terenu bio je bolji od Sautemptona rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je Eriksen u 40. minutu. Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je ceo meč za "svece" i zaradio žuti karton u 77. minutu.

Dušan Tadić na meču Totenhem - Sautempton u sedmom kolu Premijer lige
Dušan Tadić na meču Totenhem - Sautempton u sedmom kolu Premijer lige / Izvor: Beta/AP

U poslednjem meču sedmog kola Vest Hem je na "Apton parku" slavio protiv Kvins Park Rendžersa rezultatom 2:0. Pobedu domaćina najavio je Onuoha autogolom u petom minutu, a potvrdio je Sako na isteku jednog časa igre.