PRIMERA: Realovih devet "granata" po Granadi, Ronaldova partija za 5! (VIDEO)

05.04.2015. 13:58 14:38
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Real stigao do 22. pobede u šampionatu.

U prvom susretu nedeljnog matinea španskog prvenstva, Real je na svom stadionu savladao Granadu sa 9:1 (4:0) i tako se primakao na samo bod zaostatka u odnosu na Barselonu, koja svoj susret igra od 21 čas u gostima protiv Selte.

Izabranici Karla Anćelotija dominirali su tokom čitavog susreta, a katastrofu ekipe iz Andaluzije, najavio je Velšanin Geret Bejl u 25. minutu. Posle njega, štafetu je preuzeo Kristijano Ronaldo, čiji het-trik za svega osam minuta možete pogledati OVDE.

Madriđani su burno započeli drugi deo igre i preko Karima Benzeme u 52. i 56 i četvrtim golom Kristijana Ronalda, stigli do prednosti od 7:0. Ekipa Abela Rezina delovala je pogubljeno na terenu, a činilo se da svaki šut koji "kraljevići" upute ka golu Ojera Olazabala, završi iza njegovih leđa. Mogli su Ronaldo i Bejl da postignu bar po još tri gola u periodu od 56. do 70. minuta, ali što se kaže "nije im se dalo". A, zalužila je Granada počasni pogodak. Robert Ibanez je u 74. minutu dobio sjanu loptu u prostor od Jusufa El Arabija i preciznim udarcem savladao besposlenog Ikera Kasiljasa.

Luka Modrić je u 83. minutu uputio loptu ka Ronaldu, koji je sam stajao u petercu, ali je loptu u gol skrenuo Mainc. Činilo se da je to to što se tiče golova, ali je Ronaldo golom glavom u u 90. minutu, postavio još nekoliko rekorda u svojoj karijeri. Bio je to prvi put da je postigao pet golova na jednoj utakmici i izjednačio se sa legendarnim Alfredom Di Stefanom po broju postignutih het-trikova na jednom susretu u dresu Reala (28).