23°C
28.05.2024.
117.1199
107.9446

ROLAN GAROS: Ana "zaribala" kad se najmanje nadala, Safarova je poslala na tribine bez finala

04.06.2015. 17:01
Ana Ivanović
Ana Ivanović / Izvor: Beta/AP

Čehinja se na volšeban način vratila iz "mrtvih", pa je posle brejka na 3:5 uspela da dobije četiri gema, prvi set, ali i injekciju adrenalina koja je držala do kraja - Ivanović - Safarova 0:2 (5:7, 5:7)

Kad je bilo najpotrebnije Ana Ivanović je zatajila. Zaribala! Pred finale! Šampionka Rolan Garosa iz 2008. godine odličnu kampanju u Parizu završila je, verovatno, kada se najmanje nadala - polufinalu drugog gren-slema sezone pošto je dozvolila Lusi Safarovoj da se vrati iz mrtvih, a onda "sahrani" nadu da može do drugog finala u karijeri. Ana je od Čehinje, 13. nosioca, izgubila 0:2 (5:7, 5:7).

Početak meča na glavnom terenu teniskog kompleksa u Parizu nije nagoveštavao konačan rasplet. Ana je brzo zagospodarila šljakom i sjajno nastavila niz. Niz poena kojim je i došla do ove faze Rolan Garosa. Povela je 3:0 u prvom setu odlično koristeći sve prilike da poentira. Lusi je bila na kolenima, a onda je usledio gubitak servisa za set i, na žalost, povratak Safarove u meč.

Ana je stala. Agresija je nestala, a više nije služio ni servis, ni forhend. Sa druge strane, Safarova je dobila (ne)planiranu injekciju adrenalina i počela da "bije" po loptici. Na Aninu nesreću, s dosta kontrole. Sa četiri gema za redom dobija prvi set.

No, ne samo da je dobila set, već je napravila odličnu uvertiru za, ispostaviće se, odlučujući set. Safarova, puna samopouzdanja, odmah pravi brejk i onda, više-manje, rutinski, bez previše "kockanja" i sa dosta problema sa servisima završava posao i obezbeđuje prvo polufinale Rolan Garosa. Istina, deseti gem drugog seta bio je najinteresantniji u meču. Dobila ga je Ana posle pet "đuseva", posle tri duple greške protivnice i posle više od osam minuta igre. Džabe... Lusi je vratila brejk i realizovala drugu šansu.

Ana... Nema utehe jer je sada imala priliku da se vrati na pariski tron... Sada i ko zna kada će opet imati ovako "otvorena vrata". Šarapova je ispala, dok je Serena bolesna i postoji realna opcija da ne igra dalje.