ROLAN GAROS: Đoković se prošetao do finala (VIDEO +FOTO)

03.06.2016. 15:12
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Najbolji svetski teniser će sada imati šansu da konačno osvoji jedini grem-slem turnir koji mu nedostaje!

Najbolji teniser na svetu Novak Đoković pobedio je Dominika Tima rezultatom 6:2, 6:1, 6:4 u polufinalu Rolan Garosa. Srpski teniser je lagano dobio prva dva seta, ali u trećem je morao da juri rezultat.  Publika na Suzan Lenglen areni je tokom celog meča navijala za mladog Austrijanca, s vremena na vreme čak i zviždala Novaku, što mu je dodatno remetilo koncentraciju. Novak sada ima istorijsku šansu da osvoji Rolan Garos, što mu nikada do sada nije pošlo za rukom, iako je igrao tri finala.

U finalnom meču Đoković će igrati protiv pobednika iz meča Vavrinka - Marej.

Treći set 6:4

5:4  Bori se Austrijanac! Uspeo je da osvoji jedan gem i produži meč.

5:3 Srbin je potvrdio na svoj servis brejk iz prethodnog gema!

4:3 Novak Đoković ponovo vodi! Kraj meča je sasvim blizu.

3:3 Uspeva da izjednači Đoković!

2:3 Đokoviću ide brejk! Polako Đoković stiže prednost Dominika!

1:3 Novak se konačno vraća i sada juri ka izjednačenju.

0:3 Ubedljiva prednost Tima. Publika sa oduševljenjem pravi "talas" i bodri mladog Austrijanca. Novaku to sve remeti koncentraciju.

0:2 Još jedan poen za Dominika. Počeo je Austrajanac mnogo bolje da igra u trećem setu.

0:1  Treći set počinje uspešno za Tima

Drugi set 6:1

5:1 Još jedan brejk i Đoković je uzeo drugi set.

4:1 Izuzetna igra Novaka Đokovića! Ide na tri gema razlike i hita ka tome da osvoji drugi set!

3:1 Pravi momenat za brejk! Tim sada mora da juri rezultat!

2:1 Đoković dobro servira, posle čega dolazi do gema.

1:1 Zbog loše igre Novaka na mreži, Tim uspeva da osvojio poen.

1:0 Nastavlja Đoković sa dobrom igrom nastavlja i u drugom setu.

Prvi set 6:2

6:2 Novak brejkom dobija prvi set i pravi džinovski korak ka plasmanu u finale.

4:2 Čak sedam minuta je trajao ovaj gem, a pripao je Austrijancu iako je Novak ponovo mogao do brejka.

4:1 Posle nekoliko fantastičnih poteza Đoković je zabeležio još jedan poen.

3:1 Smanjuje Tim na dva razlike, sačuvao je svoj servis i to će mu dosta značiti pred nastavak duela. Đoković ponovo opasan, drži konce igre u svojim rukama. Publika na Sutan Lenglan stadionu je na strani mlađeg tenisera.

3:0  za Srbina posle samo 11 minuta igre!

2:0 Novak je već napravio brejk na samom početku meča! Najbolji teniser na svetu uspostavlja dominacija na terenu već na startu, a mladi Dominik zbog neiskustva ne može da mu parira.

1:0 Prvi gem u setu dobija Đoković!