SP: Keržakov ispravio grešku Akinfejeva

17.06.2014. 23:52 14:44
Igor Akinfejev
Igor Akinfejev / Izvor: Beta/AP

Rusija – Koreja 1:1 (0:0). Povela Koreja golom Hoa i to posle katastrofalne greške golmana, izjednačio je Keržakov, tri minuta pošto je ušao u igru.

Nije bilo pobednika u poslednjem meču prvog kola takmičenja po grupama. Rusija i Južna Koreja odigrali su u H grupi 1:1 (0:0). Pre njih u istoj grupi Belgija je savladala Alžir 2:1.

Posle dosadnog prvog poluvremena, drugo je bilo mnogo zanimljivije. Interesantno je da su oba gola postigli igrači koji su ušli sa klupe. Povela je Koreja preko Li Kjun Hoa. On je uzeo loptu na centru, krenuo prema golu i šutirao sa 20 metara. Golman Igor Akinfejev je nespretno intervenisao, a lopta se od njegovih ruku odbila u gol.

Rusija - Južna Koreja
Rusija - Južna Koreja / Izvor: Beta/AP

To je bio znak da ruski selektor Fabio Kapelo napravi još dve izmene. U igru su ušli Keržakov i Denisov i to je dalo rezultat. Samo tri minuta pošto je ušao u igru Keržakov je izjednačio rezultat. Akciju je započeo Džagojev, koji je šutirao, golman Jung je kratko odbio loptu koja je došla do Keržakova, a ovaj ju je poslao u mrežu.

U drugom meču dana Brazil i Meksiko su igrali bez golova.

Prenos uživo možete da pratite na Srbijadanas.com:

90. minut - Kraj utakmice.

84. minut - Poslednja izmena u Koreji, izašao je Son, a ušao Kim Bo Kjung.

82. minut - Džagojev je šutirao iz daljine, ali je lopta otišla pored gola.

74. minut - GOOOL!!! 1:1. Samo tri minuta pošto je ušao u igru Keržakov je postigao gol. Džagojev je šutirao, golman Jung je kratko odbio loptu, a ona je došla do Keržakova koji je bio precizan.

Stadion: Pantalan u Kujabi.

Gledalaca: 37.603.

Sudija: Pitana (Argentina).

Strelci: 0:1 Ho (68), 1:1 Keržakov (74).

Žuti kartoni: Šatov (Rusija), Son, Ki (Južna Koreja).

Rusija: Akinfejev, Kombarov, Berezucki, Ignaševič, Eščenko, Žirkov (od 71. minuta Keržakov), Glušakov (od 72. Denisov), Fajzulin, Šatov (od 59. Džagojev), Samedov, Kokorin.

Južna Koreja: Jung, Jun, Kim, Hong (od 73. Hvang), J. Li, Ki, Han, Son (od 84. Kim), Ko, Č. Li, Park (K. Li).

73. minut - Druga izmena kod Koreje. Izašao je Hong, a ušao je Hvang Seok Ho.

72. minut - Poslednja izmena za Ruse. Izašao je Gušakov, a ušao Denisov.

71. minut  - Druga izmena u Rusiji. izašao je Žirkov, a ušao je Keržakov.

68. minut - GOOOL!!! 0:1 za Koreju. Li Kjun Ho je povukao loptu sa centra, šutirao sa 20 metara, golman Akinfejev je katastrofalno reagovao. Lopta se od njegovih ruku odbila u gol.

62. minut - Dmitrij Kombarov je šutirao sa 22 metra, golman Koreje je odbio loptu, ali nije bilo nikog od ruskih fudbalera u blizini.

59. minut - Prva izmena u Rusiji, izašao je Šatov, a ušao Džagojev.

57. minut - Odlična šansa za Korejce. Kim je izveo slobodan udarac sa 25 metara, lopta je odskočila ispred Akinfejeva i napravila problem ruskom golmanu koji je uz dosta muke uhvatio loptu.

56. minut - Prva izmena na utakmici, izašao je Park, a ušao napadač Li Kjun Ho.

50. minut - I Koreja je imala prvi šut u gol. Ja Čeol Ko je šutirao iz daljine, ali je Akinfejev bio na mestu.

49. minut - Prvi žuti karton za Ruse, zaradio ga je Šatov.

47. minut - Rusija je krenula konkretnije. Posle kornera Berezucki je šutirao glavom, ali pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45. minut - Kraj prvog poluvremena.

43. minut - U poslednjih nekoliko minuta Korejci su ozbiljnije zapretili, ali još uvek bez šuta u gol.

33. minut - Nova šansa za Ruse. Žirkov je istrčao kontru po levoj strani, ali je lopta otišla pored gola.

32. minut - Prva prava prilika za Rusiju. Ignašević je izveo slobodan udarac, ali je golman Jung bio siguran.

29. minut - Novi žuti karton za Korejce, ovog puta ga je dobio Ki i to posle oštrog starta nad Samedovim. Na sreću, ruski fudbaler nije teže povređen.

21. minut - Rusi napadaju, ali se Korejci organizovano brane i čekaju priliku da zaprete iz kontri.

14. minut - Prvi žuti karton na utakmici zaradio ga je Son.

11. minut - Prva šansa za Koreju. Son je prodro po sredini, niko ga nije zaustavio, šutirao je sa 18 metara, ali preko gola.

8. minut - Rusija ima inicijativu, ali bez pravih prilika.

1. minut - Utakmica je počela.