ŠIROM EVOPE: Mitrović i Kolarov strelci, golčina Franka Riberija (VIDEO)

02.04.2016. 18:17
Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrović / Izvor: Reuters

Srpski reprezentativci pogađali za Njukasl i Mančester Siti.

Aleksandar Mitrović  ne može sam da sačuva Nukasl od ispadanja iz Premijer Lige. Posle izjednačujećeg gola u velikom derbiju protiv Sandrlenda, srpski reprezentativac bio je još bolji na gostovanju u Noriču. Iako je ušao u igru tek u 71. minutu uspeo je najpre da sjanim golom glavom zjednači na 1:1, a u zatim u 86. minutu još jednom poravna rezultat. Međutim, šta to vredi kad su Svrake u zaustavnom vremenu primile i treći gol zbog čega će veoma teško uspeti da se izbore za opstanak u eliti.

Da će favoriti u 32. kolu Premijer lige pucati iz svih oružja. najavio je Čelsi koji je u matine termunu, iako u "šarenom" sastavu , protutnjao Birmingemom. "Plavci" su  slavili sa  4:0 i definitivno otpisali Aston Vilu. Za četu trenera Gusa Hidinka debitovao je Brazilac Pato i odmah se upisao u listu strelaca. Branislav Ivanović je sa kapitenskom trakom proveo na terenu svih 90 minuta, dok Nemanja Matić nije bio ni na klupi.

Arsenal se žestoko osvetio Votfordu za eliminaciju iz FA Kupa.  Tobdžije su brzo povele golovima Sančeza i Ivobija, a loklanog rivala dokrajčili su Belerin i Volkot . Mančester Siti je posle dužeg vremena odigrao gotovo perfektnu utakmicu. Građani su na gostovanju u Bormutu do tri gola prednosti došli već posle 19 minuta igre.  Konačan rezultat u zaustavnom vremenu postavio je srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov.

Protiv slabašnog Ajtrahra iz Frankfurta lider Bundeslige Bajern slavio je sa minimalnih 1:0, ali je golčina koju je postigao Frenk Riberi zasenio sve prisutne na "Alijanc Areni".  U Darmštatu igra se srpski derbi.  Defanzivac domaće ekipe Slobodan Rajković dočekao je uzdanicu Štutgarta Filipa Kostića. Meč je završen mirioljubivo - 2:2.

Iščekujući veliki derbi La Lige, Atletiko je isprašio Betis sa 5:1 Blistao je Antona Grizman sa dva gola, dok je goste iz Sevilje načeo Fernando Tores u 37. minutu kad je počela goleada. Odlazak Gerija Nevila sa klupe Valensije nije doneo ništa dobro timu sa Mestalje. Rano su poveli na gostovanju u Las Palmasu, ali su u nastavku dozvolilu rivalu da napravi preokret.