SP U20: Orlići u polufinalu

14.06.2015. 09:17
Reprezentativci Srbije na Novom Zelandu
Reprezentativci Srbije na Novom Zelandu / Izvor: Beta/AP

Posle velike drame i produžetaka, utakmica SAD - Srbija rešena posle izvođenja penala. Gol odluke iz penal serije dao Nemanja Maksimović u osmoj seriji.

Kakva drama, kava čelična volja. Fudbaleri Srbije do 20 godina ušli su u polufinale Svetskog prvenstva u fudbalu, koje se igra na Novom Zelandu, pošto su eliminisali reprezentaciju SAD posle penala sa 6:5.

Ekipa selektora Veljka Paunovića bila je bolja i u regularnom delu meča, imali su ”orlići” šansu da u 96. minutu reše meč. Staniša Mandić je ušao sa leve strane došao nadomak peterca, a onda nesebično polsužio junaka iz meča sa Mađarima Ivana Šaponjića. Mladi fudbaler Partizana promašio je gol sa nekoliko metara. I nije to bila jedina šansa, a koliko je Srbija bila bolja, pokazuje i odnos šuteva na gol, koji je do pre penala bio 18:6 za našu selekciju.

Ipak, sve je rešeno posle devet serija penala, u kojimasu još jednom naši mladi momci pokazali da imaju karakter. Ni posle promašenih jedanaesteraca Srbija nije gubila veru u pobedu i na kraju je zasluženo trijumfovala 6:5.

Slavlje fudbalera Srbije na Novom Zelandu
Slavlje fudbalera Srbije na Novom Zelandu / Izvor: Beta/AP

Podseća ova ekipa na onu čuvenu čileansku, koja je dok smio se zvali SFRJ osvojila u Čilei tiutulu svetskog prvaka.

Naš sledeći rival u sredu je Mali, kojeg smo pobedili u grupi 2:0, ali je ova afrička ekipa eliminisala Nemačku.

SAD - Srbija 0:0 (5:6 posle penala)

Stadion: Nord Harbur

Gledalaca: 15.000

Sudija: Artur Dijas (Portugalija)

SAD: Stefen, Rekueho, Karter-Vikers, Mijazga, Ariola, Hindman, Rubin, Tompson (od 102. minuta Sonjora), Delgado, Pejn, Zelalem.

Srbija: Rajković, Antonov, Zdjelar, Veljković, Babić, Maksimović, Gaćinović (Šapnjić od 68. minuta), Stevanović, Milinković-Savić (od 110. minuta Grujić), Živković, Mandić.

Penali:

Deveta serija:

Maksimović pogađa. Srbija pobeđuje sa 6:5. Pre toga brani Rajković!

Osma serija:

Veljković, ali brani Stefen. Pre toga Vikers preko gola.

Sedma serija:

Antonov je precizan. Pre toga, Delgado vraća prednost SAD - 5:4.

Šesta serija:

Rajković ima veliku šansu... I ne koristi je. Brani mu kolega Stifen. Pre toga Sonjorina stativa.

Peta serija:

Živković, najvažniji je u mreži - 4:4. Pre toga, Zelalem za 4:3.

Četvrta serija:

I Grujić pogađa, pre toga Jandman je siguran - 3:2.

Treća serija:

Babić uz dosta sreće, lopta prolazi ispod ruku Stefena - 2:2. Pre toga, Ariola je siguran, SAD vodi - 2:1.