BRATSKI: Spartak Moskva - Crvena zvezda 1:1 (VIDEO)

05.09.2014. 17:35 19:50
"Otkritje arena", novi stadion Spartaka iz Moskve
"Otkritje arena", novi stadion Spartaka iz Moskve / Izvor: Profimedia/ilustracija

U meču dva bratska kluba, moskovskih i beogradskih crveno-belih, povodom otvaranja stadiona "Otkritje arena" u prestonici Rusije, prvo poluvreme pripalo je domaćima, a drugo prvaku Srbije.

Prijateljski odnosi moskovskog Spartaka i beogradske Crvene zvezde ponajviše su izgrađeni pobratimskom relacijom navijača dva kluba. Odanost istim bojama udružena sa etničkom, jezičkom, kulturnom i verskom bliskošću dva naroda učinila je dva kluba levičarskih imena veoma bliskima.

Kao potvrda te "srodnosti" došao je poziva prvaku Srbije da upriliči otvaranje novog stadiona Spartaka, "Otkritje arene". Beogradski crveno-bli odazvali su se pozivu i na otvaranju novog doma moskovskog kluba uspeli da izvojuju častan remi.

Prvo poluvreme pripalo je Rusima koji su pokazali da su jači tim. Uprkos tome, ali i dužoj klupi, domaći su do prednosti došli na ne baš čojstven način. Dok su igrači Zvezde namestali živi zid, a golman Kahriman nesmotreno napustio gol liniju, Kombarov je postigao gol i doneo prednost svom timu.

U drugoj polovini utakmice Beograđani su igrali smelije, pa su zaslužili mig Fortune. Poslednjih dvadesetak minuta meča su krenuli hrabro i upravo u jednoj takvoj akciji Luka Jović uspeo je da donese poravnanje. Da nije bilo prevelike želje Despotovića, šampion Srbije mogao je da ode kući sa pobedom, ali verujemo da nijedna ekipa ne žali za konačnim ishodom. Ipak je ovo bio prijateljski meč prijateljskih klubova.

SASTAVI:

Spartak Moskva: Rebrob (Pesjakov), Paršivljuk, Brizgalov, Makejev, Kombarov (k), Glušakov, Samsonov, Jakovljev, Kajumov, Hurado i Dzjuba.

Crvena zvezda: Kahriman, Lazić, Rakić, Lazović, Pečnik, Đorđević, Antić, Ristić, Gogić, Jovanović i Gavrić.

Tekstualni prenos najvažnijih pojedinosti sa utakmice mogli ste da pratite uživo sa Srbijom Danas.

Kraj  - Meč je završen rezultatom 1:1.

86. minut - Zamalo potpuni preokret! Grujić je odlično izmešao odbranu ruskog kluba i taman kad je prešao i čuvara mreže, umešao se Despotović i zatresao mrežu. Ali iz nedozvoljenog položaja.

84. minut - GOOOL!!! Crvena zvezda je poravnala stanje na semaforu. Luka Jović je doneo izjednačenje. Mladi igrač Beograđana dokopao se lopte na ivici šesnaesterca, predriblao igrače odbrane i uspeo da uhvati golmana protivnika na "krivoj" nozi.

80. minut - Ponovo Katai. Novi igrač prvaka Srbije ovoga puta šutirao je sa veće daljine. Udarac sa nekih dvadeset metara golman Moskovljana uspeo je da odbrani.

75. minut - Poluprilika za Zvezdu. Katai je sa oboda šesnaesterca pucao ka golu Spartaka, ali nije bio dovoljno precizan.

68. minut - Igra se umirili i dosta je sporija nego u prvoj polovini dvoboja. Oba tima su bršila izmene, ali domaći daleko više budući da im je i klupa duža.

51. minut - Odličan dribling Jovića. Usledio je i šut, ali je lopta otišla iznad prečke.

44. minut - Prilika za Zvezdu: Rakić je tukao ka golu domaćih, ali je njegov udarac izblokiran.

30. minut - Dobra odbrana Kahrimana.

27. minut - Lazović je lošim prijemom upropastio izglednu priliku posle dodavanja Pečnika.

16. minut - Pesjakov, koji je zamenio Rebrova, sigurno brani udarac Rakića.

8. minut - GOOOL!!! Spartak vodi sa 1:0! Dok su gosti postavljali živi zid, Kombarov je pogodio Kahrimanova vrata.

5. minut - Prva šansa za Spartak, ali lopta odlazi pored gola.