SUPERLIGA: Partizan dobio Borac i još jednog strašnog klinca iz omladinske škole

28.04.2016. 18:52 20:04
Marko Golubović
Marko Golubović / Izvor: MN Press

Prvi trijumf crno-belih u plej-ofu.

Partizan je ostao u trci sa Čukaričkim u borbi za drugo mesto u plej-ofu i to je najvažnija stvar za trenera crno-belih Ivana Tomića posle pobede nad čačanskim Borcem rezultatom 2:0 (1:0). Tim iz Humske zabeležio je prvu pobedu u trećoj rundi doigravanja i trenutno je na pet bodova zaostataka u odnosu na ekipu sa Banovog brda.

Borac se organizovano branio na stadionu Partizana, a utakmica je praktično rešena u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Saša Ilić je lepo asistirao Nemanji Mihajloviću koji je oštro šutirao ka golu Bajića, čuvar mreže Borca je odbio loptu pravo na nogu Marka Golubovića koji je postigao prvi gol u seniorskoj konkurenciji u dresu Partizana. Bio je to treći ozbiljan pokušaj talentovanog veziste u prvih 45 minuta koji je nagrađen za veliki trud.

UZNEMIRUJUĆI VIDEO: Partizan objavio snimak prebijanja Vazurinog obezbeđenja

Gosti su u nastavku utakmice konkretnije krenuli ka golu Bojana Šaranova, ali osim prilike Marija Maslaća, kada je lopta okrznula stativu,  nisu ozbiljnije pripretili golmanu crno-belih. Konačan rezultat postavljen je u 73. minutu, pošto je Darko Brašanac rutinski realizovao najstrožu kaznu. Prethodno je Mihajlović iznudio jedanaesterac.

Bila je ovo treća pobeda Partizana u tri ovosezonska duela sa čačanskim "zebrama". Tim Ivana Tomića trećeg maja očekuje gostovanje u Surdulici protiv Radnika, dok će Borac dočekati niški Radnički.

PREDOMISLIO SE: Reprezentacija? Sad može!

Partizan - Borac Čačak 2:0 (1:0)

Stadion: Partizana.

Sudija: Dejan Anđelković.

Strelci: Golubović 45+1, Brašanac iz penala u 73. minutu.

Partizan: Šaranov - Bandalovski, Jovanović (od 75. Kosović), Stevanović, Bogosavac - Everton, Brašanac, Ilić - Mihajlović, Golubović, Božinov (od 65. Vlahović).

Borac: Bajić - Tanasin, Krstić, Maslać, Kostić - Balabanović, Petraci - Jovanović, Zorić (od 81. Bangura), Zec - Vujaklija.

Meč u Humskoj odigran je u senci napada na jednog od čelnika crno-belih Miloša Vazuru. OVDE pogledajte gde je Vazura napadnut.