SUPERLIGA SRBIJE: Partizanova pobeda nije "zabolela" Vojvodinu (VIDEO)

21.05.2016. 20:59
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: MN Press

Crno-beli su plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope obezbedili ranije. To su u poslednjem kolu učinili Čukarički i Vojvodina.

Kao što je želeo šef stručnog štaba Ivan Tomić, fudbaleri Partizana su završili sezonu. U poslednjoj ovosezonskoj utakmici Superlige Srbije crno-beli su pobedili Vojvodinu sa 3:2. Sada, posle odigranih 37 kola jasno je i ko će u kvalifikacije za Ligu Evrope. Drugoplasirani crno-beli su to učinili već ranije, a to je uspelo i Čukaričkom i Vojvodini. U trci za UEFA takmičenje nije uspeo Radnički iz Niša koji je igrao protiv Crvene zvezde i izgubio (više pročitajte OVDE).

Poveo je "parni valjak", ranim golom u 6. minutu. Nikola Milenković je iskoristio uspavanost odbrane Novosađana i posle kornera Nemanje Mihajlovića dao svoj prvenac u seniorskoj konkurenciji. Pokušala je tada Vojvodina da uzvrati, preko Filipa Malbašića koji je nekada bio u Partizanu. Ipak, 20 minuta kasnije, asistent je postao strelac. Egzekutor je bio (ponovo) fenomenalni Mihajlović koji je posle odličnog solo prodora savladao Marka Kordića. Da se goleada u Humskoj nastavi potrudio se Meleg, ali je pogotku kumovala loša reakcija poslednje linije crno-belih.

VATROMET U HUMSKOJ: Milenković načeo Vojvodinu, Mihajlović nastavio, ali je Meleg smanjio (VIDEO)

Na novi gol čekalo se do 60. minuta, a ponovo je lopta završila iza leđa Kordića. Ovog puta, nije očekivao da ga savlada saigrač, Lazar Rosić. Pogledajte čudan autogol.

Pogledajte za kraj i gol kojim je postavljen konačan rezultat. Strelac je bio Meleg i na taj način je ublažio poraz. U 74. minutu.

Do kraja meča u Humskoj, Vojvodina je preuzela inicijativu, ali nije uspela da dođe do boda. Međutim, ako se zna da je plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope obezbeđen, ovaj poraz i ne boli toliko.

RUSKI RULET: Titula za Armiju i Bambija, ispali Policajci, gol Škuletića

PARTIZAN - VOJVODINA 3:2

STRELCI:  Milenković u 6, Mihajlović u 26, Rosić u 62. minutu (autogol) - Meleg u 32. i 74. minutu

STADION: Partizana

SUDIJA: Bojan Nikolić

ŽUTI KARTONI: Vulićević, Brašanac, Lukić, Jevtović - Miletić, Rosić

CRVENI KARTONI:

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Milenković, Jovanović, Bogosavac, Jevtović, Brašanac, Ilić, Golubović (od 46. Lukić), Mihajlović (od 88. Birmančević), Božinov (od 69. Vlahović).

VOJVODINA: Kordić, Lakićević, Miletić, Rosić, Nastić, Sekulić, Paločević (od 60. Jovičić), Malbašić, Meleg, Babić, Ašćerić (od 69. Vukčević).