107.8514

WTA SINGAPUR: Borbena Ivanovićeva, Vilijamsova ipak bolja

20.10.2014. 13:32 19:00
Ana Ivanović u meču protiv Marije šarapove na WTA turniru u Peking
Ana Ivanović u meču protiv Marije šarapove na WTA turniru u Peking / Izvor: Tanjug

Najbolja srpska teniserka nije uspela da napravi podvig i savlada prvu igračicu sveta Serenu Vilijams u prvom kolu finalnog turnira sezone.

Najbolja srpska teniserka Ana Ivanović poražena je od Serene Vilijams rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) u prvom kolu Crvene grupe WTA finalnog turnira u Singapuru.

Ivanovićeva je pružila dobar otpor najboljoj teniserki sveta, imala je egal rezultat u oba seta, ali je Vilijamsova sa po jednim brejkom u oba seta rešila pitanje pobednika i stigla do pobede u uvodnom meču finalnog turnira sezone posle jednog časa i 18 minuta igre. Amerikanku je odlično služio servis, zabeležila je čak 12 asova (Ivanovićeva nijedan), iako je ubacivala tek svaki drugi početni udarac, procenat iskorišćenosti ubačenih servisa bio joj je bolji nego Ivanovićevoj, pa je na kraju zasluženo slavila.

Naša teniserka je imala svoje prilike da naudi servisu Amerikanke, ali je od pet prilika samo dva puta uspela da napravi brejk. Vilijamsova sa druge strane, takođe iz pet brejk šansi, samo jednom nije uspela da oduzme servis našoj igračici.

U drugom meču prvog kola Crvene grupe sastaju se Simona Halep je savladala Kanađanku Eženi Bušar rezultatom 2:0 (6:2, 6:3).

Serena Vilijams slavi pobedu nad Anom Ivanović na finalnom turniru sezone u Singapuru / Izvor: Beta/AP

TOK MEČA:

2. SET - 4:6

Ivanovićeva je odlično počela drugi set, napravila brejk odmah na startu, ali taj rezultatski zamajac nije iskoristila, već je dozvolila Vilijamsovoj da već u narednom gemu uzvrati, iskoristi već prvu od dve brejk prilike i vratiu se u drugi set (1:1). U nastavku su obe igračice čuvale svoje servise, nije bilo čak ni prilike za brejk, sve do desetog gema drugog seta u kojem je Ivanovićeva servirala za opstranak u meču. Vilijamsova stiže do dve meč lopte, koristi već prvu i beleži prvu pobedu na finalnom turniru - 4:6.

1. SET – 4:6

Od početka meča Ana je krenula jako dobro i već u prvom gemu imala dve brejk lopte, koje nažalost nije uspela da iskoristi. Sa druge strane Serena je u četvrtom gemu iskoristila brejk loptu i povela, ali je Ana samo tri gema kasnije uspela da vrati brejk i da se u potpunosti vrati u prvi set 4:4. Onda je Serena servirala i povela, a onda je u ključnim trenutcima prvog seta iskoristila Anine greške, napravila novi brejk i povela sa 1:0.