WTA SINGAPUR: Ana sve od sebe dala, ali je ostala bez polufinala!

24.10.2014. 13:17 16:55
Ana Ivanović
Ana Ivanović / Izvor: Beta/AP

Srpska teniserka savladala je Simonu Halep sa 7:6, 3:6, 6:3, ali nije uspela da se plasira u dalji krug takmičenja.

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da se plasira u polufinale završnog turnira u Singapuru, iako je savladala rumunsku teniserku Simonu Halep sa 2:1 (7:6, 3:6, 6:3) posle nešto više od dva časa igre. Ani je bila potrebna pobeda od 2:0, ali i pored činjenice da nije ostvarila plasman u dalji tok takmičenja, sjajno se borila i jako malo joj je nedostajalo da zakaže susret sa Dankinjom Karolinom Voznjacki. Simonu Halep očekuje u polufinalu duel sa Agnješkom Radvanjskom.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

3. set - 3:6.

Vidno je opao tempo u trećem setu, Ana vodi sa 3:2, bez brejka. Osmi gem donosi prvi brejk u trećem setu, a osvaja ga naša teniserka i u narednom gemu bez izgubljenog poena stiže do drugog trijumfa u crvenoj grupi, ali na žalost ostaje bez plasmana u polufinale.

2. set - 6:3.

Simona Halep
Simona Halep / Izvor: Beta/AP

Posle tri gema, igračice su bile veoma sigurne na svoj servis, Halepova vodi sa 2:1. Četvrti gem je bio koban za srpsku teniserku, kojoj je na tren popustila koncentracija, što je Rumunka iskoristila i došla do prednosti od 4:1.

Drama u drugom setu se nastavila, Ana u sedmom gemu pravi brejk i dolazi do 4:3. Na žalost, Halepova pojačava i prvo u neizvesnom gemu pravi brejk, a zatim bez izgubljenog poena osvaja deveti gem i tako otklanja svu sumnju ko će u polufinale iz "crvene grupe".

1. set - 6:7 (7:9).

Već u trećem gemu, Rumunka je iskoristila prvu brejk šansu i povela sa 2:1. Imala je Ana u narednom gemu imala čak tri šanse da oduzme servis protivnici, ali je Halepova znalački, prvo dobrim servisima, pa zatim napadima iz forhenda, osvojila gem i povela sa 3:1. Dupli brejk za Halepovu, koja posle 20 minuta ima prednost od 4:1.

U naredna tri gema teniserke nisu uspele da zadrže svoj servis, a Ana je konačno uspela da materijalizuje silne brejk prilike i nekako ostane u setu, 5:3. Najbolja srpska teniserka stigla je do izjednačenja, 5:5, zahvaljujući sjajnim napadima na bekhend protivnice. Taj-brejk je doneo pregršt uzbuđenja, Ivanovićeva je imala prednost od 5:2, međutim Halepova poravnava na 5:5. Ipak, posle sjajnog servisa i odlične forhend dijagonale, srpska teniserka osvaja prvi set posle ravno sat vremena igre.