ZA NJEGA JE VIMBLDON GOTOV: Troicki nije izdržao maraton

30.06.2016. 18:00
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: MN Press

Albert Ramos Vinjolas se plasirao u treće kolo.

Vitkor Troicki nije uspeo da se plasira u treće kolo Vimbldona pošto je u pet setova poražen od Alberta Ramosa Vinjolasa sa 3:2 (6:3, 3:6, 3:6, 6:2, 3:6) posle skoro tri sata igre. U trećem kolu Ramos Vinjolas igraće sa boljim iz meča između Rišara Gaskea i Marsela Granoljersa.

ĐOKOVIĆ OBARA REKORDE: Prestigao i Lejvera (FOTO)

U prvom setu Troicki je morao da spašava brejk loptu u trećem gemu, da bi se situacija preokrenula u šestom gemu kada je Viktor propustio prvu brejk loptu, da bi iskoristio drugu za vođstvo 4:2 što mu je nešto kasnije donelo i prvi set.

VIMBLDON: Rumunka Nikulesku prejaka za Krunićevu

Alberta Ramosa nije poremetio izgubljeni prvi set, pa je u naredna dva preokrenuo rezultat. U drugom setu bio mu je dovoljan jedan brejk u četvrtom gemu da osigura izjednačenje u setovima.

VIMBLDON: Novakov sledeći rival je dvometraš razornog servisa (FOTO)

Odmah na startu trećeg seta Ramos je oduzeo servis Troickom koji je na servis rivala u narednom gemu propustio čak četiri brejk lopte. Ohrabreni Ramos nastavio je sa dobrom igrom i sačekao svoju priliku u devetom gemu kada je ponovo brejknuo Troickog i poveo sa 2:1 u setovima.

ON MOŽE SVE, ALI: Noletu se ova želja nikad neće ispuniti (FOTO)

Troickog nisu poremetila dva izgubljena seta, pa je već na početku četvrtog napravio brejk. Strpljivom igrom VIktor je čuvao svoj servis da bi u sedmom gemu još jednim brejkom definitivno trasirao put ka petom setu.

FEDERER surovo prekinuo vimbldonsku bajku (FOTO)

U petom setu nije bilo uzbuđenja jer su igrači sigurno odigravali na svoj servis, da bi u najnezgodnijem trenutku, u osmom gemu, Ramos iskoristio drugu brejk loptu za vođstvo 5:3. U poslednjem servisu Troicki je ušao u raspravu sa sudijom zbog jedne pogrešne odluke i čak dobio opomenu, ali je već u sledećem poenu Ramos došao do pobede.