SUPERLIGA: Ništa od Zvezdine titule, Čukarički na samo minus 6! (VIDEO+FOTO)

N. R.
Andrija Pavlović posle prvog gola
Andrija Pavlović posle prvog gola / Izvor: MN Press

Prvi poraz lidera u šampionatu.

Crvena zvezda je propustila prvu meč loptu za šampionsku titulu! Zapravo, Čukarički je uneo kakvu-takvu dozu drame u trci za krunu, pošto je naneo prvi poraz lideru u Superligi i to u 33. rundi rezultatom 2:1 (1:0)! Crveno-beli sada imaju šest bodova i utakmicu više od „brđana“, koji su posle Partizana dobili i Crvenu zvezdu u gostima posle samo četiri dana.

ŠOK NA "MARAKANI": Čukarički vodi, da li je GOL ili AUTOGOL (VIDEO)

PAVLOVIĆ SIGURAN SA PENALA: Čuka vodi 2:0 na "Marakani" (VIDEO)

Crveno-beli se nisu snašli pred praznim tribinama. Bez pomoći navijača tim Miodraga Božovića ponovo nije ličio na onaj tim koji je jesenas harao terenima širom Srbije. Posle Partizana koji je u poslednjim sekundama izvukao bod na „Rajku Mitiću“, Čukarički je sa našeg najvećeg stadiona odneo ceo plen.

KATAI VRATIO NADU: Zvezda smanjila protiv Čuke (VIDEO)

Andrija Pavlović
Andrija Pavlović / Izvor: MN Press

Junak trijumfa gostiju bio je Andrija Pavlović. Centarfor tima sa Banovog brda postigao je oba gola i bio nerešiva enigma za defanzivce crveno-belih. Ako je Pavlović prvi pik crveno-belih za poziciju centarfora u prelaznom roku, kakos e spekuliše po medijima, onda je Zvezda bacila oko na pravog napadača. Pavlović pleni pojavom, brzinom, spretnošću, fudbalskim reakcijama i nema sumnje da je igrač o kojem će se još dugo pričati u srpksom fudbalu.

KAO MESI: Fenomenalan soloprodor Kataija, ali lopta je posle njegovog šuta pogodila STATIVU (VIDEO)

A, Zvezda? Uspavana na lovorikama velike prednosti, ekipa Miodraga Božovića celog proleća otaljava posao i to loše. Lider je doduše imao nekoliko dobrih šansi preko Aleksandra Kataija, ali je Čukarički potpuno zasluženo stigao dos edme uzastopne pobede u prvenstvu.

NIKAD NEĆEŠ BITI SAMA: Zvezda IPAK ima podršku i protiv ČUKE! (FOTO)

Do kraja sezone je četiri kola, plej-of Superlige ima kakvu-taku draž kada je šampionska trka u pitanju. Čukarički je na minus šest, Zveda ima meč manje i brigu više. Krajnje je vreme da na "Marakani" stave prst na čelo i zapitaju se kuda vodi ovakva prepotentnost...

Prazna "Marakana", a na stadionu TRANSPARENT sa jasnom porukom!

Crvena zvezda - Čukarički 1:2 (0:1)

Stadion: Rajko Mitić.

Igrano bez prisustva publike.

Strelci: Katai u 71. za Crvenu zvezdu - Pavlović u 31 i 54. za Čukarički.

Sudija: Milan Ilić (Ćuprija).

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković (od 48. Petković), M. Stojanović, Luković, Ibanjez, Donald, Le Talek, Grujić (od 72. Srnić), Ristić (od 64. Plavšić), Katai, Orlandić.

Čukarički: Stevanović, Stojković, Đurić, Ostojić, Živković, Mašović, Regan (od 46. Matić), Janković (od 67. Pjasentin), S. Jovanović, Knežević (od 69. Mandić), Pavlović.

POJAČANJA ZA LIGU ŠAMPIONA: Zvezda silno želi ova 4 igrača!

U nastavku vesti pročitajte kako je je meč na stadionu "Rajko Mitić" tekao iz minuta u minut.

Zbog incidenata u 151. večitom derbiju Zvezda dočekuje gradskog rivala bez prisustva navijača.

KRAJ

88. minut - Prečka! I ko bi drugi, Katai sa 16 metara!

87. minut - Pavlović je postigao još jedan gol, ali na nepropisan način, pa je poništen.

85. minut - Opasna kontra gostiju, Jovanović je oštro šutirao, a Kahriman "čekićem" izbacio loptu u korner.

82. minut - I opet Katai i opet Stevanović.

80. minut - Posle bilijara u kaznenom prostoru tima sa Banovog brda lopta je došla do Kataija. Strelac jedinog gola za Zvezdu je loše šutirao. Lak plen za Stevanovića.

71. minut, 1:2- Katai! Le Talek je glavom pogodio mrežu gde se spajaju prečka i stativa, a na odbijenu loptu je natrčao Katai glavom, koji je konačno pogodio praznu mrežu, pošto je Stevanović bio na travi posle udarca Francuza.

68. minut - Staniša Mandić je ušao umesto odličnog Filipa Kneževića. Dva minuta ranije Lukas Pjasentin je zamenio Jankovića.

64. minut - Druga izmena u Zvezdi. Srđan Plavšić umesto Mihaila Ristića.

60. minut - Napadač Čukaričkog Andrija Pavlović je na ovoj utakmici dokazao zbog čega je velika želja Crvene zvezde. Imao je još jednu šansu, ali je ovoga puta zicer "poslao" preko gola.

54. minut - Penal za Čukarički! Donald je nepotrebno načinio prekršaj, Pavlović je duplirao vođstvo gostiju lepim udarcem u gornji ugao Kahrimana, 0:2.

53. minut - Čukarički se povukao, a onda je sevnula kontra prvog pratioca lidera. Pavlović je sa pet metara šutirao, a Kahriman mu je ušao u šut!

51. minut - Zvezda je stegla obruč oko kaznenog prostora gostiju. Novi udarac Kataija, Stevanović je izbacio loptu u korner.

49. minut - Treći pokušaj Kataija, šutirao je sa oko 20 metara pored gola.

48. minut - Marko Petković je zamenio Miloša Cvetkovića.

Drugo poluvreme

OVDE pogledajte gol Čukaričkog.

40. minut - Nova šansa za Kataija. Donald je dubinskim pasom spojio sa golom Kataija, ali je njegov lob udarac završio pored Stevanovićeve desne stative.

31. minut - Čukarički vodi sa 1:0! Andrija Pavlović je bio najviši u skoku posle skraćenog kornera, lopta je zakačila damijena Le Taleka i završila u mreži Kahrimana.

OVDE pogledajte kako navijači Zvezde van stadiona bodre svoj klub.

Navijači Zvezde gledaju meč sa Čukaričkim
Navijači Zvezde gledaju meč sa Čukaričkim / Izvor: Srbija Danas

15. minut - Luis Ibanjez je pokušao iz slobodnog udarca, golman Stevanović je uspeo da odbije loptu krajnjim naporom.

13. minut - Kakva majstorija Aleksandra Kaatija: Krilo Zvezde dva puta je zalomilo defanzivce Čukaričkog u stilu Lionela Mesija, ali je posle uspešnih driblinga pogodio stativu. Majstoriju Kataija pogledajte na OVOM linku.

10. minut - Kiks Lukovića na 16 metara, pokušao je Andrija Pavlović, ali je njegov pokušaj bio mlak.

Utakmica počinje minutom ćutanja u čast ubijenog navijača Crvene zvezde Aleksandra Jaćimovića.