NBA LUDILO: Pljuštali REKORDI, Srbi od proseka do OČAJA! (VIDEO)

Kevin Lav u meču između Minesote i Filadelfije
Kevin Lav u meču između Minesote i Filadelfije / Izvor: Profimedia

Rafal Ratnika, neverovatne partije Kevina Lava i Entoni Dejvisa.

Ludo veče na NBA parketima. Postignuto je nekoliko neverovatnih rekorda, fantastičnih ostvarenja, a u akciji su bili i srpski repezentativci.

Minesota nije imala ni promil šansi za uspeh u Nju Orleansu. Pelikani su bili prejaki za Vukove – 117:96, jer je Entoni Dejvis imao svoje veče. Popularni Obrva je za 38 minuta ubacio 45 poena uz deset uhvaćenih lopti.

Zak Lavin predvodio je Minesotu sa 26 poena, a Nemanja Bjelica je za 19 minuta uspeo da ubaci osam poena i da zabeleži šest skokova i dve asistencije.

Slično se proveo i Nikola Jokić na gostovanju u Solt Lejk Sitiju gde su njegvi Nsagetsi poraženi od Jute sa ubedljivih – 108:83. Mladi Somborac je ipak ostavio solidan utisak sa devet poena, pet skokova i šest asistencija za 22 minuta provedena u igri.

Boban Marjanović je slavio sa svojim Detroitom protiv Majamija 107:84, ali nema mnogo razloga da bude zadovoljan. Ponovo je imao malu minutaža i nezapažen učinak. U igri je proveo nešto više od tri minuta, uputio tri šuta prema košu, ali nijednom nije bio precizan.

Klivlend je u sjajnom šuterskom obračunu sa Portlandom stigao do 11 pobede u sezoni (uz to imaju dva poraza). Samo u prvoj četvrtini Kavsi su postigli 46 poena i vodili sa 15 razlike nakon 12 minuta igre. Razliku su dodatno povećali pre odlaska na poluvreme tako da njihovu pobedu u ovom duelu nisu dovele u pitanje bolje odigrane dve deonice gostiju iz Portlanda.

U prvoj četvrtini ovog meča ukupno je postignuto 76 poena, što je apsolutni rekord NBA lige po broju postignutih poena u jednoj deonici meča. Uz to, Kavsi su zabeležili rekord franšize po broju postignutih poena i ubačenih trojki u jednoj četvrtini.

U centru pažnje bio je Kevin Lav koji je u prvoj četvrtini postigao 34 poena, uz šut za tri poena 12-8! Ipak, do kraja meča stigao je samo do brojke – 40. Lebron Džejms nije imao mnogo lošije veče - duel je završio uz tripl - dabl sa 31 poenom, deset skokova i 13 asistencija, a dobar je bio i Kajri Irving sa 20 poena, dva skoka i šest asistencija. Irving je do kraja meča postao rekorder Klivlenda po broju ubačenih trojki po čemu je prestigao Bobija Gibsona (578).

Golden Stejt slavio je protiv LA Lejkersa 149:106, a apsolutno neverovatan bio je Stef Kari. Voriorsi su u prvoj četvrtini postigli 41 poen, zatim 39 u drugoj, malo se "uspavali" u trećoj sa 26, ali su nadoknadili sve u četvrtoj u kojoj su ubacili 43 poena.

Stef Kari predvodio je ekipu u još jednoj večeri za rekorde sa 31 poenom, pet skokova i devet asistencija, Kevin Durent dodao je 28 (6sk, 5 ass), Klej Tomson imao je dva poena manje a 21 poen ubacio je Ian Klark.