ARSENAL PONOVO NA ČELU: ”Tobdžije” utišale ”Old Traford”!

12.05.2024. 19:36
Arsenal
Arsenal / Izvor: Tanjug/AP Photo/Dave Thompson

Fudbaleri Arsanala, kolo pre kraja prvenstvene trke ponovo su na čelu Premijer lige.

U derbiju 37. kola na Old Trafordu, savladali su kao gosti Mančester junajted, 0:1 (0:1).

Tako su izabranici Mikela Arteta stigli do 87. boda i odmakli Mančester sitiju za dva boda, uz doduše utakmicu više.

Junajted je nastavio seriju loših rezultata, sve je dalji od toga da će učestvovati u evropskim klupskim takmičenjima, dok Arsenalu ostaje da se nada da će Mančester siti do kraja napraviti kiks.

Arsenal je do tog pobedonosnog gola stigao u 20. minutu, a da pre toga gotovo da nije viđeno ništa ozbiljno pred oba gola.

Jedna dubinska lopta išla je na desnu stranu, bila je to neuspela ofsajd zamka domaćina, a Kai Haverc je poslao loptu u peterac gde se našao Leandro Trosar kom nije bilo teško da savlada Onanu.

Ben Vajt je imao priliku u 29. minutu kada je poslao loptu preko prečke, da bi u nastavku najuzbudljivije bilo u finišu.

Junajted je najbolju priliku imao u 77. minutu, Garnačo se obrukao, da bi se na drugoj straani dva minuta kasnije istakao Onana posle odlične akcije Gabrijela Martinelija.

Arsenal je u 82. minutu ostao bez Bukaja Sake, povredio se i zamenio ga je Gabrijel Žezus.

Minut kasnije gol je mogao da postigne i Deklan Rajs, ali je Onana ponovo spasao mrežu Junajteda.

U poslednjem kolu, "tobdžije" 19. maja igraju sa Evertonom, dok Siti ima dva duela kod kuće, 14. maja sa Totenhemom i pet dana kasnije sa Vest Hemom.