ALISON TRAGIČAR LIVERPULA: Arsenal slavio u derbiju Premijer lige

04.02.2024. 19:43
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Pobeda Tobdžija.

Fudbaleri Arsenala savladali su Liverpul (3:1) u derbi meču 23. kola Premijer lige.

PREMIJER LIGA: "Vukovi" produžili AGONIJU Čelsija! Junajted pokazao znake životaFK Čelsi

IZVUČE SE ŠAMPION: Majstorija Kvaračkelije donela Napoliju preokret protiv Verone FK Napoli

DIREKTOR TORINA "UDARIO" PO RADONJIĆU: "Nekima je nedostajalo profesionalizma"Nemanja Radonjić

DIREKTOR TORINA "UDARIO" PO RADONJIĆU: "Nekima je nedostajalo profesionalizma"

Ovo je bio duel dve prvoplasirane ekipe, a Tobdžije su trijumfom prišle današnjem rivalu na svega dva boda zaostatka. Arsenal je bio bolji rival tokom čitavih 90 minuta, a do prve prednosti je stigao u 14. minutu. Bukajo Saka je bio strelac.

Liverpul je poravnao u trećem minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Jednu krajnje bezazlenu loptu nisu domaći uspeli da raščiste i u sveopštem rikošetu autogol je nesrečno postigao Gabrijel.

To nije poremetilo Arsenal koji je sa inicijativom nastavio i u drugih 45 minuta, a nagrada je stigla u 67. minutu.

Katastrofalnu grešku je napravio Alison promašio loptu prilikom istrčavanja, a lak posao je imao Martineli. Čuvar mreže gostiju je svoju lošu partiju završio još jednim kiksom. Igrao se 92. minut kada je Trosar šutirao iskosa sas leve strane, a Brazilac je dozvolio da mu lopta prođe kroz noge.