LIGA EVROPE: Kraj za Liverpul, Roma počistila Milan

18.04.2024. 22:59
Mohamed Salah
Mohamed Salah / Izvor: Tanjug/AP Photo/Antonio Calanni

Odigrani su revanš mečevi četvrtfinala Lige Evrope.

U narednu fazu prošli su Roma, Atalanta i Bajer iz Leverkuzena, dok će utakmica Olimpik Marseja i Benfike biti rešena posle produžetaka ili eventualnih penala.

Fudbaleri Liverpula imali su težak zadatak da u Bergamu nadoknade 3:0 iz prvog meča na Enfildu. Nisu u tome uspeli pošto su slavili (1:0) i pobedom se oprostili od evropskih takmičenja za ovu sezonu.

Redsi su sjajno krenuli pošto su poveli u sedmom minutu meča. Salah je bio siguran sa bele tačke posle faula nad Arnoldom.

Bio je tim Jirgena Klopa bolji rival, ali ne može se reći da su stvorili neke izglednije prilike posle vodećeg gola. Očito je preveliki zaostatak bio iz duela u Engleskoj, pa je i trener gostiju sredinom nastavka odlučio da iz igre izvede neke od nosioca ekipe pošto im sledi borba za trofej Premijer lige.

Atalanta će u borbi za finale igrati sa boljim iz pomenutog duela Olimpik Marseja i Benfike.

U duelu italijanskih ekipa, Roma je po drugi put savladala Milan (2:1) posle trijumfa na San Siru (1:0).

Utakmica Rome i Milana
Utakmica Rome i Milana / Izvor: Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Već posle 22 minuta su domaći stekli kapitalnu prednost. Manćini je kao i u prvom duelu pogodio mrežu protivniku i to u 12. minutu. Posle deset minuta i Dibala se upisao u strelce lepim udarcem sa distance. U 31. minutu je Čelik dobio direktan crveni karton i dao nadu Milanu, ali je to bilo uzalud. Do kraja su Rosoneri uspeli da postignu samo utešni pogodak, a strelac je bio Gabija.

Roma će u polufinalu igrati sa Bajerom iz Leverkuzena koji je eliminisao Vest Hem. U prvom meču u Nemačkoj slavili su Farmaceuti, da bi u revanšu u Engleskoj bilo 1:1.