Borusija ide na revanš sa golom prednosti, Fulkrug pogodio, PSŽ se ispromašivao

01.05.2024. 20:15
Niklas Fulkrug i Lukas Beraldo
Niklas Fulkrug i Lukas Beraldo / Izvor: Foto: Tanjug/AP Photo/Matthias Schrader

Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su PSŽ sa 1:0 (1:0) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona. Pogodak odluke je postigao centarfor "milionera" Niklas Fulkrug u 36. minutu meča.

Odlična partija viđena je na "Signal Iduna parku" u Dortmundu. Domaćin je slavio, ali je PSŽ mogao da izbori barem remi, pošto su se "sveci" pošteno ispromašivali u drugom poluvremenu.

Borusija je zasluženo stekla prednost u prvih 45 minuta, pošto je tim trenera Edina Terzića bio konkretniji i energičniji.

NIklas Fulkrug je majstorski doveo domaćina u vođstvo u 36. minutu i ispostavilo se da je to bio trenutak odluke.

Gosti su se razmahali u drugom delu igre, ali su promašili četiri-pet zicera. Dembele je propustio tri šanse, Mbape i Hakimi su pogađali stativu, Fabijan Ruiz je takođe mogao da matira "milionere".

Na kraju je nemački klub slavio sa 1:0 i ovu prednost će pokušati da odbrani za šest dana (7. maj) u Parizu od 21 čas.

Borusija Dortmund - PSŽ 1:0 (1:0)

Stadion: Signal Iduna park.

Stelac: Fulkrug u 36. minutu

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska).

BORUSIJA DORTMUND: Kobel, Rajerson (od 87. Volf), Šloterbek, Humels, Matsen, Džan, Sabicer, Adejemi (od 83. Rojs), Brant (od 87. Nmeka), Sančo, Fulkrug (od 90. Mukoko).

PSŽ: Donaruma, Hakimi, Markinjos, Ernandes (od 42. Beraldo), Mendeš, Zair Emeri, Vitinja, Ruiz, Dembele, Mbape, Barkola (od 65. Kolo Muani).

KRAJ MEČA, Borusija - PSŽ 1:0

Gotov je duel u Dortmundu, domaćin je minimalno slavio golom Fulkruga u 36. minutu.

80'

Nova šansa za Dembelea

Ako PSŽ izgubi u Dortmundu tragičar će biti Usman Dembele. Krilni napadač je šutirao preko gola i nije iskoristio povratni pas Hakimija. Treća povoljna šansa za Francuza.

72'

Kobel sačuvao Borusiju

Dembele je mogao da izjednači posle asistencije Mbapea, ali je slabo šutirao iz izgledne pozicije. Odbranio je Kobel.

65'

Luis Enrike menja napadača

Kolo Muani je zamenio Bredlija Barkolu. Luis Enrike traži dobitnu kombinaciju u napadu.

60'

Fulkrug sada preko gola

Rasplamsala se bitka, Fulkrug je propustio šansu za 2:0. Sančo je probio po desnom boku, vratio je loptu u srce kaznenog prostora, ali je strelac jedinog pogotka ovoga puta iz idealne pozicije sa osam metara prebacio gol PSŽ-a.

56'

Nova šansa za "svece"

Nova prilika za goste. Fabijan Ruiz se ušunjao između štopera Borusije, ali je glavom šutirao pored gola.

51. minut

Dve stative PSŽ-a u istom napadu

Ne da se Parižanima da izjednače. Prvo je Mbape pogodio dalju, levu stativu, a nekoliko sekundi kasnije i Hakimi je pogodio okvir gola Borusije i to desnu stativu.

48'

PSŽ krenuo ofanzivno

Prvi šut gostiju u okvir gola. Barkola je šutirao, ali je golman Kobel bio siguran.

46'

Prinudna izmena u PSŽ-u

Počeo je drugi deo igre. Prinudna izmena u PSŽ-u, povređenog Lukasa Ernandeza je zamenio Lukas Beraldo.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0

Zasluženo vođstvo Borusije u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

44'

Donaruma spasio PSŽ

Mogla je Borusija da duplira prednost pred odlazak na veliki odmor, ali je Donaruma odbranio udarac Sabicera. Lopta je išla kroz noge Italijanu, ali je čuvar mreže PSŽ-a vešto intervenisao i spasio prvaka Francuske.

36'

GOL! Borusija - PSŽ 1:0

Majstorija Niklasa Fulkruga. Napadač Borusije je pobegao defanzivcima PSŽ-a, izbegao ofsajd zamku, prihvatio dubinsku loptu Šloterbeka i oštrim udarcem levom nogom matirao Donaruma. Zasluženo vođstvo nemačkog predstavnika.

30'

Pritisak "milionera"

Napada tim iz Dortmunda, sve je opasniji, ali nema promene rezultata. Pokušao je iz daljine Šloterbek, ali je udarac štopera domaćina blokirao Markinjos. U nastavku akcije korner bez rezultata.

14'

Dobra šansa za Dortmund

Prva prava šansa na utakmici i to za domaćina. Sabicer je pokušao iskosa sa desne strane, ali je Donaruma skratio ugao i otklonio opasnost pred golom Parižana.

11'

Pokušaj Dembelea

Prvi udarac na meču i to Usman Dembele. Bivši fudbaler Borusije je šutirao pored gola. Solidan pokušaj "svetaca".

6'

Lopta u nogama fudbalera Borusije

Dinamičan početak Borusije, ali bez uzbuđenja u uvodnim minutima utakmice.

U drugom polufinalnom duelu Bajern i Real Madrid su u utorak uveče odigrali nerešeno 2:2 u Minhenu.