24°C
29.04.2024.
117.1205
109.1422

ARSENAL "ISPRAZNIO" LONDON STADION ZA JEDNO POLUVREME: Tobdžije ŠESTICOM razbile Vest Hem

11.02.2024. 17:10
FK Arsenal
FK Arsenal / Izvor: Reuters

Ubedljivi gosti.

Fudbaleri Arsenala slavili su na gostovanju Vest Hemu (6:0) u okviru 24. kola Premijer lige.

KRAJ: Inzagi dobio otkaz! Poznat i naslednikFilipo Inzagi

KRAJ: Inzagi dobio otkaz! Poznat i naslednik

PROPUSTIĆE VAŽNE MEČEVE: Poznato koliko će odsustvovati Džud Belingem Džud Belingem

PROPUSTIĆE VAŽNE MEČEVE: Poznato koliko će odsustvovati Džud Belingem

ŠMEKERČINA: Potez De Rosija posle poraza od Intera začudio sve, ali nije Danijele bilo ko (VIDEO)Danijele De Rosi

Tobdžije su na London stadionu pokazale svu svoju snagu. Već posle prvog poluvremena je bilo sve jasno. Tim Mikela Artete je četiri puta tresao mrežu Areole u prvih 45 minuta i to je bio znak za neke navijače Vest Hema da ranije krenu kućama.

Goleadu je otvorio Saliba u 32. minutu, zatim je Saka sve sam uradio devet minuta kasnije. Mladi Englez je izborio penal, da bi bio i siguran realizator. U 44. minutu je još jedan štoper gostiju pogodio mrežu. Gabrijel je iskoristio odličan centaršut Rajsa i glavom uvećao vođstvo svog tima. U sudijskoj nadoknadi se u strelce upisao i Trosar.

U nastavku još dva gola za Arsenal. Saka je u 63. minutu postigao drugi gol na meču, da bi tri minuta kasnije i Rajs, na sjajan način, udarcem sa distance, zapečatio sudbinu Čekićara. Veznjak se nije radovao golu protiv bivšeg kluba.

Arsenal se ovim trijumfom poravnao sa Mančester sitijem na drugom mestu, dok je Liverpul prvi sa dva boda više.