"IZ KECA U DVOJKU": Kakva BLAMAŽA Orlića u Leskovcu, Severni Irci im očitali lekciju

26.03.2024. 19:59
Aljoša Vasić
Aljoša Vasić / Izvor: MN Press

Mlada reprezentacija Srbije doživela je novu blamažu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Izabranici selektora Ljubinka Drulovića još jednom su razočarali sve ljubitelje fudbala u Srbiji. Ovoga puta su u Leskovcu izgubili od borbene selekcije Severne Irske sa 1:2 (1:0).

Pred 3.000 navijača u Leskovcu, Orlići su još i soldno odigrali prvo poluvreme koje su rešili u svoju korist golom Stefana Mitrovića na asistenciju Alekse Matića.

Pokušavao je naš mladi tim u nastavku da drugim golom reši utakmicu. Međutim, kako im nije uspevalao da još jednom zatresu mrežu rivala, uvukla se nervoza što su Severni Irci znali da kazne.

Prvo je u 56. minutu Čarli Alen izjednačio, a onda je u 70. minutu Krejg Farkjuar zatresao mrežu za potpuni preokret Iraca.

Orlići su se ovim porazom dodatno udaljili od plasmana na Evropsko prvenstvo, jer se sada nalaze na trećem mestu sa 10 bodova, i pet bodova manje, i utakmicom više od Engleske.

Do kraja kvalifikacija, naši fudbaleri imaju još tri meča, dva protiv Ukrajine, i jedan protiv Azerbejdžana.