JUNAK 6. KOLA SUPERLIGE: Nemanja Nikolić (FK Partizan)

05.09.2023. 14:33
Junak kola
Junak kola / Izvor: Shutterstock

U malom beogradskom derbiju Partizan je na krovu tržnog centra posle velike drame savladao IMT.

Spuštena je zavesa i na 6. kolo ovosezonke trke za bodove u Superligi. Nakon šest odigranih kola, TSC je jedina ekipa koja nije pretrpela poraz i trenutno je vodeći tim na tabeli, s tim što Partizan i Radnički 1923 imaju utakmicu manje u odnosu na ostale. Za razliku od prethodnih kolo u ovom kolu ni jedna utakmica nije završena bez golova, a od osam mečeva koliko je odigrano samo je duel Železničara i Čukaričkog završen podelom bodova.

NE ŽALE NOVAC: Neverovatna ponuda za Salaha

KAKO MARKA JAVLJA: Ćavi produžio ugovor sa Barselonom

BOMBA NA KROVU: Voždovac doveo igrača Njukasla

Najviše golova viđeno je na krovu tržnog centra gde je u okviru malog beogradskog derbija IMT dočekao Partizan. Posle velike i do samog kraja neizvesne borbe, izabranici Igora Duljaja su slavili sa 3:2. Apsolutni junak Partizana ali i kola koje je za nama definitivno je Nemanja Nikolić, prvotimac crno-belih koji je pogotkom u 90. minutu doneo veliku pobedu i nova tri boda svom timu.

Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić / Izvor: MN Press

Nova ekipa superligaškog karavana na sjajan način je otvorila meč i već u 5. minutu pogotkom Vukića šokirala Partizan i došla do vođstva. Crno-beli su na sve načine pokušavali da dođu do svoje igre i zaprete timu sa Novog Beograda, ali je na početku drugog dela igre usledio još jedan napadi još jedna lopta u mreži Jovanovića za 2:0 za domaćina. Ipak do kraja susreta izabranici Igora Duljaja uspeli su da se konsoliduju i da golovima Saldanje i Natha da dođu do 2:2, a onda je u poslednjim sekundama meča Nemanja Nikolić pokazao sav svoj kvalitet, hladnokrvnim udarcem matirao Gordića i stavio tačku na novu pobedu Partizana.

Ono što je posebno privuklo pažnju svim ljubiteljima fudbala je način proslave pogotka popularnog Takija. S obzirom na to da je pogodak postigao na dan kada je život tragično izgubio Dragan Mance, prvotimac Partizana je karakterističnom proslavom pokazao da legendarni fudbaler nikada neće biti zaboravljen.

U narednom kolu Partizan će u Humskoj ugostiti Radnik dok IMT očekuje gostovanje Radničkom.