KOLE NAPRAVIO RAZLIKU: Juventus na italijanski način sačuvao minimalac protiv Intera

19.03.2023. 22:55
Filip Kostić
Filip Kostić / Izvor: Reuters

Stari dobri "katenaćo".

Filip Kostić je junak Torina. Zahvaljujući golu srpskog reprezentativca Juventus je savladao Inter 1:0 na gostovanju na stadionu Đuzepe Meaca.

Kostić izveo magiju, ostavio Onanu ukopanog, pa usledila ČETVOROMINUTNA DRAMA! Ceo stadion zanemeo (VIDEO)

OBOJILI RIM U NEBESKI PLAVU BOJU: Sergej i drugovi savladali Murinjovu Romu

OVO JE I ZA MITRA NEUOBIČAJENO: Dao gol Mančesteru, a onda – NASTAO HAOS epskih razmera i CRVENI KARTON (VIDEO)

Trenutak odluke dogodio se u 23. minutu kada je Kostić sjajnim udarcem savladao Onanu (OVDE). Usledila je provera VAR tehnologije da li je golu prethodilo igranje rukom. Kada je potvrđeno da je gol usledila je velika radost igrača Juventusa.

Derbi nije bio preterano zanimljiv. U prvom poluvremenu je Inter imao veći posed lopte, veći broj šuteva na gol, ali bez nekih ozbiljnijih prilika.

U nastavku je meč ravnopravan i Juventus je manje više rutinski sačuvao stečenu prednost. I Dušan Vlahović je odigrao ceo meč za Juve, ali bez značajnijeg učinka.

Inter je treći na tabeli sa 52 poena, dok se Juventus iako mu je oduzeto 15 bodova probio na sedmo mesto sa 41 bodom i još ima šanse za Evropu.