JUVENTUS POTOPLJEN: Sasuolo sa 4 gola razmontirao crno-bele!

23.09.2023. 20:23
Dušan Vlahović
Dušan Vlahović / Izvor: Profimedia

Prvi poraz u sezoni...

Fudbaleri Juventusa prvi put u ovoj sezoni su ostali praznih ruku. Crno-beli iz Torina su na gostovanju Sasuolu u Ređo Emiliji poraženi sa 4:2.

PREMIJER LIGA: Siti ostao maksimalan, Rodri davio rivala i dobio crveni karton (VIDEO)

BLAMAŽA MAJORKE: Rajković PRIMIO 5 golova (VIDEO)

UPOZNAJTE OGNJENA: Dečaka kome je ljubav prema Zvezdi jača od svega (VIDEO)

Juventus je loše ušao u utakmicu tačnije krenuo je iz minusa, jer je Lorente u 12. minutu doveo Sasuolo do prednosti.

NIje dugo trebalo "Staroj dami" da dođe do izjednačenja. Posle centaršuta sa leve strane nespretan je u svom kaznenom prostoru bio Mateus Vinja, koji je loptu poslao u svoju mrežu.

Juventus je nastavio da napada, ali ti napadi su bili loši i ne toliko organizovani, zaličio je Juve na onaj tim iz prošle sezone koji nije imao rešenja kako da probije odbranu koja se brani u niskoj zoni.

Da stvar po goste iz Torina bude još gora, Sasuolo je na pauzu otšao sa prednošću, jer je u 41. minutu Domeniko Berardi ponovo vratio prednost na strani Sasuola.

Napadao je Juventus tokom celog toka drugog dela meča, Sasuolo je imao nekolicinu šansi iz kontranapada, a onda je Federiko Kjeza pogodio u 78. minutu i tako doneo nadu da bi ekipa iz Torina mogla da bude neporažena na ovom gostovanju.

Međutim tu nadu je ubrzo ugasio Andrea Pinamonti, koji je posle jedne loše intervencije Vojčeka Ščesnog bio na pravom mestu i glavom loptu poslao u mrežu.

Da upotpuni katastrofu Juventusa, Federiko Gati je postigao bizaran autogol, jer je posle lopte koju je dobio od Ščesnog, poslao je u sopstvenu mrežu.

Vlahović i Kostić su počeli utakmicu, a finiš su dočekali na klupi. Vlahović je imao dve šanse, ali nije došao do gola, on je zamenjen u 75. minutu, dok je Kostić odigrao prvo poluvreme.

Tako je Sasuolo drugi put zaredom slavio protiv Juventusa.

Ovo je bio kao što smo rekli prvi poraz za Juventus u ovoj sezoni, što ih trenutno ostavlja na četvrtom mestu sa deset bodova, Sasuolo se posle druge pobede popeo na 11. mesto Serije A.

U sledećem kolu Sasuolo imaće još teži zadatak, jer gostuje Interu, a Juventus će na svom terenu dočekati Leče.