23°C
24.05.2024.
117.1154
108.3399

KOLIKO SMO OČEKIVALI, OVO JE ODLIČNO: Novi PORAZ, ali minimalan mlade reprezentacije Srbije

16.11.2021. 19:15
Slobodan Tedić
Slobodan Tedić / Izvor: MN Press

Slabo izgledaju kao tim.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije (igrači do 21 godine) zabeležila je novi poraz u kvalifikacija za kontinentalni šampionat. Ukrajina je na svom terenu bila bolja od izabranika Aleksandra Rogića i slavila je  u meču šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo sa 2:1.

BRITANCI ODUŠEVLJENI RADONJIĆEM: Potez srpskog reprezentativca jedna od glavnih tema na Ostrvu (FOTO)

SRAMNO I BEZOBRAZNO! Tzv. Kosovo tuži Srbiju UEFA zbog slavlja u Lisabonu (FOTO)

KNINJANIN PROZVAO RONALDA: Slikao se sa DRESOM Portugalije, a pozadi ... (FOTO)

Srbija ostaje na pet bodova na četiri kola do kraja, dok je Ukrajina na 13 bodova na mestu koje vodi u baraž.

Domaći su poveli već u 9. minutu.

Mihail Mudrik je proigrao Dmitrija Krivsiva, koji lako pogađa na povratni pas za vođstvo domaćina u Lavovu.

U 45. minutu je golman Crvene zvezde Miloš Gordić odbranio penal Artemu Bondarenku i ostavio Srbiju u igri (više o tome pročitajte ovde)

Naša selekcija izjednačila je u 78. minutu, kada je pogodio Stefan Mitrović, na asistenciju Slobodana Tedića.

Ukrajina je povela tri minuta kasnije preko Georgija Sudakova i rešila meč.

Naravno, niko nije ni očekivao da Srbija može ovde nešto da uradi, pošto je jedina pobeda (a i jedini golovi pod voe utakmice) u ovim kvalifikacija ostvarenu u Jermeniji. Ni taj rezultat od 4:1 za Srbiju nije bio nerealan, jer su domaći bili blizu da povedu u samoj završnici.

Onda su izabranici tadašnjeg selektora Zvonka Živkovića pogodili tri puta uz promašen penal u poslednjih deset minuta i stigli do trijumfa.

Nismo pobedili ni Farska Ostrva, ni Severnu Makedoniju, a gubili smo od Ukrajine i Francuske i definitivno ova grupa dobrih fudbalera nije tim, niti će to postati