KOPA LIBERTADORES: Flamengo STIGAO do treće titule u istoriji (VIDEO)

30.10.2022. 08:58
FK Flamengo
FK Flamengo / Izvor: Reuters

Slavili protiv zemljaka.

Fudbaleri Flamenga šampioni su Kopa Libertadoresa za 2022. godinu, drugi put u poslednje četiri godine. Oni su u finalu bili bolji od sunarodnika iz Brazila Atletika Paranaensea rezultatom 1:0 u meču igranom u Ekvadoru, a gol odluke je postigao Gabrijel Barbosa u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

KAŽU DA FRANCUZ NE VOLI BRAZILCA: Nejmar "PONIZIO" celu odbranu, a Mbape je sve UPROPASTIO (VIDEO)

PREMIJER LIGA: Novi kiks Liverpula, Samervil doneo Lidsu tri boda

EVERTON SE IZMIGOLJIO IZ NJEGOVIH KANDŽI: Mitrović 10 puta udarao, nijednom pogodio

Flamego je od 43. minuta imao igrača više nakon što je Pedro Enrike u razmaku od 15 minuta dobio dva žuta i znali su to da iskoriste na najbolji mogući način.

Flamengo je tako postao šampion ponovo nakon što im je to pošlo za rukom 2019. godine (imaju i titulu iz 1981.), dok je prethodna dva izdanja osvojio Palmeiras.