KVALIFIKACIJE ZA EP: Minimalac Hrvatske, Portugal do vrha napunio mrežu Luksemburga

11.09.2023. 22:52
Fudbalska reprezentacija Hrvatske
Fudbalska reprezentacija Hrvatske / Izvor: Reuters

Odigrano pet mečeva.

Danas je na programu bilo pet mečeva u ovkru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se naredne godine održati u Nemačkoj. Hrvatska je u Jerevanu uspela da ostvari pobedu 1:0 i napravi veliki korak ka plasmanu na Evorpsko prvenstvo, dok je Portugal imao lakši trening protiv Luksemburga pošto je slavio sa 9:0.

ŠAMPIONSKI POENI SREBRNIH „ORLOVA“ – FONDACIJA MOZZART DONIRA 1.913.000 DINARA

JUVENTUS SE OGLASIO: Pogba je suspendovan

ZBOG SLABIH REZULTATA: Blan više nije trener Liona

Hrvatska je sav posao protiv Jermenije kako se ispostavilo završila već u 14. minutu kada je Andrej Kramarić postigao gol posle kornera koji je izveo Luka Modrić. Mogla je Hrvatska i ubedljivije da trijumfuje, ali je propustila nekoliko dobrih prilika protiv bezopasnog domaćina. U istoj grupi D Vels je takođe u gostima savladao Letoniju.  Velšani su postigli po jedan gol u oba poluvremena. Remzi je u 29. minutu doveo Zmajeve u vođstvo, da bi u sudijskoj nadokandi Bruks potvrdio pobedu Velsa.

U grupi J Portugalci su se iživljavali nad Lukjsemburgom. Već na poluvremenu je bilo 4:0 sa po dva gola Inasija i Ramosa, da bi u nastavku dva gola postigao i Diogo Žota, dok su po jednom strelci bili Orta, Bruno Fernandeš i Žoao Feliks. Island je uspeo da savladala Bosnu i Hecegovinu, a do sva tri boda su stigli u prvom minutu sudijske nadoknade preko Finbogasona. U istoj grupi Slovačka je u prvih šeszt minuta postigla tri gola protiv Lihtenštajna i završila posao pošto do kraja nije bilo promene rezultata.