18°C
29.05.2024.
117.1153
107.6427

LIDSOV KOLAPS U MANČESTERU: Siti brojao do SEDAM za najteži poraz Bijelse u karijeri

14.12.2021. 22:55
Marselo Bijelsa
Marselo Bijelsa / Izvor: Reuters

Nemilosrdni Građani.

Fudbaleri Mančester sitija bili su nemilosrdni prema Lidsu. Građani su slavili sa 7:0 i tako treneru gostiju Marselu Bijelsi naneli najubedljiviji poraz u karijeri.

SVE JE BLIŽI: Marko Nikolić preuzima klupu crno-belih?

BIVŠI PREDSEDNIK FIFA: Naravno da je moguće namestiti žreb, gledao sam kako UEFA to radi

U BARSELONI NEMA ZIME! As Katalonaca ne želi u Mančester i Bajern jer voli sunčano vreme

Od samog starta se videlo da ovo neće biti dobar dan za momke u belim dresovima, pošto je već u 13. minutu bilo 2:0 za domaćine, a u nastavku meča je usledila prava kanonada na gol mladog Meslijea. Golove su postigli Foden, Griliš, De Brujne x2, Marez, Stouns, Ake.

Zanimljivo je da je Džek Griliš postigao svoj prvi gol glavom u karijeri.

Siti je sa utakmicom više povećao prednost na tabeli sa 41 bodom, četiri više od drugoplasiranog Liverpula. Lids je na 16. mestu sa isto toliko bodova.

U drugom meču dana, Aston Vila je savladala Norič u gostima 2:0.