LIGA ŠAMPIONA: Arnautović probio Čolov "bunker", remi PSV-a i Dormunda

20.02.2024. 22:55
Marko Arnautović
Marko Arnautović / Izvor: Profimedia

Sve je otvoreno pred revanš mečeve.

Fudbaleri Intera savladali su Atletiko Madrid (1:0) dok nije bilo pobednika u duela PSV-a i Borusije Dortmund (1:1) u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

"BOLNICA" U LIVERPULU: Klop otkrio stanje povreda Alisona i Žote Jirgen Klop

"BOLNICA" U LIVERPULU: Klop otkrio stanje povreda Alisona i Žote

Gundogan: Sve je moguće ako se plasiramo u četvrtfinale Lige šampionaIlkaj Gundogan

Gundogan: Sve je moguće ako se plasiramo u četvrtfinale Lige šampiona

DOBRO JE PROŠAO: Jović suspendovan na dva meča zbog udaranja protivnika (VIDEO)Luka Jović

DOBRO JE PROŠAO: Jović suspendovan na dva meča zbog udaranja protivnika (VIDEO)

Junak Neroazura je bio Marko Arnautović. Austrijanac je ušao u igru na početku drugog poluvremena i postigao pobedonosni gol 11 minuta pre kraja meča.

Pogrešili su gosti na sredini terena, pukla je kontra. Oblak je zaustavio udarac Lautara Martineza, ali na nesreću Slovenca na loptu je naleteo Arnautović i poslao je u mrežu.

Inter je bio bolji rival tokom ovog meča, a posebno se to može reći za drugo poluvreme u kom je pre postignutog gola imao niz prilika, a upravo je Arnautović mogao i ranije da pogodi gol gostiju, ali je promašio ceo gol iz izgledne prilike u 63. minutu.

Sa druge strane, Dijego Simeone je očitao došao u Italiju da izbegne poraz, ali takav pristup mu se nije isplatio i moraće na Vanda Metropolitanu da juri zaostatak.

Remi smo videli u meču u Ajndhovenu. Gost je neposredno pre početka meča zadesio hendikep pošto se prvi golman Kobel povredio i na gol je morao Mejer.

To nije omelo Dortmund da u 24. minutu povede. Malen je bio strelac protiv bivšeg kluba i odlučio je da ne proslavi taj pogodak. Imao je sreće Holanđanin pošto je lopta na putu ka golu zakačila jednog od defanzivaca PSV-a.

Duel je sudio srpski arbitar Srđan Jovanović i u 56. minutu je dosudio penal za domaće. De Jong je bio siguran realizator najstrože kazne.

FK PSV
FK PSV / Izvor: Reuters

Do kraja meča rezultat nije promenjen, pa će u Nemačkoj biti sve otvoreno u borbi za plasman među osam najboljih timova Evrope.