15°C
29.05.2024.
117.1153
107.6427

LIGA ŠAMPIONA: Ronaldo ulepšao DEBI Keriku, Junajted u OSMINI finala! Bavarska MAŠINA marširala po snegu (VIDEO)

23.11.2021. 20:56
Kristijano Ronaldo
Kristijano Ronaldo / Izvor: Reuters

Na programu 5. kolo.

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Viljareal na "Madrigalu" rezultatom 2:0 i gotovo obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona, dok je Bajern iz Minhena prema očekivanju slavio na gostovanju Dinamu iz Kijeva sa 2:1, potvrdivši dominaciju u grupi "E".

SNEŽNA ČAROLIJA: Makazice Levandovskog već su gol kola u Ligi šampiona (VIDEO)

LIGA ŠAMPIONA: Saudijci za rekord, Azija dobila prvaka

SMEJE MU SE CELA EVROPA: Sudija koji je POKRAO Orlove na Mondijalu, IZBLAMIRAO se kao nikada!

Nošeni silnim problemima sa kojim su se suočili prethodne nedelje, Crveni đavoli stigli su u Španiju sa željom da obezbede plasman u narednu fazu.

Mučili su se gosti, koje je sa klupe do imenovanja novog menadžera umesto Olea Gunara Solskjera, predvodio legendarni as Majkl Kerik, sve do 78. minutu, a onda je na scenu stupio Kristijano Ronaldo.

Po mnogima najbolji fudbaler sveta je iskoristio nepažnju čuvara, primio loptu i majstorski lob udarcem je poslao iza leđa nemoćnog golmana Rulija.

Pošto je "odradio svoje" i doneo Junajtedu 10. bod u najelitnijem klupskom takmičenju, Portugalac je u poslednjim trenucima meča ustupio mesto srpskom vezisti Nemanji Matiću koji je ušao na teren u sudijskoj nadoknadi.

Tačku na trijumf višestrukog šampiona Evrope stavio je Džejdon Sančo u 90. minutu. Ponovo su Crveni đavoli uhvatili na spavanju odbranu Žute podmornice i preko bivšeg igrača Borusije Dortmund duplirali prednost, odnosno, potvrdili trijumf na "Madrigalu". Zanimljivo, odmah posle pogotka i Britanac je, poput Kristijana, izašao iz igre, a Kerik je ukazao poverenje "zaboravljenom" Huanu Mati.

Bajern je trijumfovao u snežnom Kijevu. Šampion Bundeslige je sve rešio do poluvremena, zahvaljujući "makazicama" najboljeg strelca i igrača Roberta Levandovskog i golu Kingsija Kolmana u 42. minutu.

Sve što su Ukrajinci uspeli da urade je da smanje rezultat preko Garmaša u 70. minutu na asistenciju Cigankova, kada je poslao loptu pod noge kapitenu Bavaraca Manuelu Nojeru, koji je tom priliko očajno intervenisao. Međutim, domaćin nije uspeo da izbegne novi poraz u grupnoj fazi i ostao je "zakucan" za dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.

Ako je za utehu Nojeru, ostalo je zapisano da u jednoj od najslabijih utakmica otkako brani za Bajern, upisao je 124. meč u Ligi šampiona i izjednačio se sa Đanluiđijem Bufonom na drugom mestu po broju nastupa među golmanima.