NOVO KOLO, NOVI PREOKRET LIVERPULA: Redsi se častili u Londonu za prvo mesto

09.12.2023. 15:56
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Reuters

Jubilej Mohameda Salaha.

Fudbaleri Liverpula slavili su na gostovanju Kristal Palasu (2:1) u meču 16. kola Premijer lige.

Laporta: Kanselo i Feliks su pokazali da imaju budućnost u klubuĐoan Laporta

Laporta: Kanselo i Feliks su pokazali da imaju budućnost u klubu

STIGAO NOVI EDUARDO? Brazilac dobio dozvolu da igra za Hvratskufudbal

STIGAO NOVI EDUARDO? Brazilac dobio dozvolu da igra za Hvratsku

NOSIO IH JE NA JEDNOJ UTAKMICI: Bekamove zlatne kopačke prodate za preko 17 hiljada funtiDejvid Bekam

"Crveni" su do trijumfa stigli posle preokreta, a prava zabava je viđena u nastavku meča. Što se tiče prvog dela igre, vredna pažnje jeste situacija iz 29. minuta kada je dosuđen penal za Kristal Palas, ali je posle pregledavanja VAR snimka odluka preinačena i dosuđen je faul nad Endom.

U 57. minutu nije bilo dileme. Kvansu obara Eduara i domaći dobijaju jedanaesterac. Centarfor je i preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Možda i ključan momenat se desio 15. minuta pre kraja. Aju je dobio drugi žuti karton, a gosti su samo minut kasnije stigli do poravnanja. Salah je pogodio i to je bio njegov 200. gol u dresu Liverpula i 150. u Premijer ligi.

Potpuni preokret doneo je Eliot. Previše prostora su domaći ostavili veznjaku gostiju, koji je to iskoristio i udarcem sa distance prevario Džonstona.

U poslednjim trenucima meča Palas je mogao do boda. Andersen je posle prekida gađao glavom, ipak, Alison je sjajnom intervencijom sačuvao siguran pogodak.

Liverpul je tako po ko zna koji put preokrenuo meč i slavio, što ga je dovelo na čelnu poziciju Premijer lige.