20°C
01.06.2024.
117.1015
108.2069

MILAN SA JOVIĆEM STIGAO DO TRIJUMFA: Pobeda u utakmici čija završnica će se dugo pamtiti

07.10.2023. 23:12
FK Milan
FK Milan / Izvor: Profimedia

Susret osmog kola Serije A.

Fudbaleri Milana pobedili su Đenovu rezultatom 1:0 u gostima meču osmog kola Serije A. Oni su se ovom pobedom osamostalio na čelu tabele, sa dva boda više od gradskog rivala Intera.

LA LIGA: Englez nastavlja da "teroriše" u dresu Reala

SRPSKI TANDEM DOMINIRA: Sergej dva puta pogodio, Mitrović asistent (VIDEO)

HAOS U NOVOM PAZARU: Srđan Jovanović povukao igrače sa terena! Duel nastavljen posle pola sata

Jedini gol na meču postigao je Kristijan Pulišić u 87. minutu meča, a Luka Jović je prvi put ighrao od starta i zamenjen je u 93. minutu.

Poprilično nesadržajan meč smo gledali na stadionu "Luiđi Feraris" sve do 87. minuta kada je Pulišić postigao jedini gol. Munsa ga je pronašao u protivničkom šesnaestercu, okrenuo se reprezentativac SAD majstorski i postigao gol.

Dugo se proveravalo da li je igrao rukom u ovoj prilici, ali je na kraju pogodak ostao na snazi. Ispostaviće se, gol vredan tri boda.

Rosoneri su meč završili i sa igračem manje nakon što je golman Majk Menjon dobio crveni karton. Francuski čuvar mreže je izleteo i nesmotreno se zakucao u protivničkog igrača zbog čega je zaradio direktno isključenje.

Da stvar bude gora, faul je napravio u opaznoj zoni za slobodan udarac, a na gol stao Olivije Žiru. Nakon izvedenog prekida lopta je pogodila prečku, nakon čega su gostujući navijači mogli da odahnu.

Ni Đenova nije završila meč sa golmanom na terenu, nakon što je i Martines dobio crveni karton nakon lošeg starta u nameri da brzo povrati loptu u posed svoje ekipe.