20°C
22.05.2024.
117.1138
107.8893

PARTIZAN PAO U NADOKNADI: Crno-beli porazom od Armejaca završili pripreme u Turskoj (VIDEO)

27.01.2023. 16:53
FK Partizan
FK Partizan

Koncentracija popustila na samom kraju meča.

Fudbaleri Partizana poraženi su od CSKA Moskve (2:1) u generalnoj probi pred početak drugog dela sezone.

DANCI ZABRINULI PETRIĆA: Prilika za popravni protiv Armejaca

"IGRALI SMO KAO KU**C" Dušan Tadić besan posle novog kiksa Ajaksa

STOJKOVIĆ JUNAK: Odbranio penal, ali neće igrati protiv Ronalda u finalu

Trener Gordan Petrić se odlučio za ovih 11:

Popović, Vujačić, Ilić, Šehović, Živković, Belić, Andrade, Natho, Diabate, Jović, Pavlović

Za CSKA su igrali:

Akinfeev, Čalov, Kučaev, Oblijakov, Divev, Moises, Glebov, Mendez, Medina, Roha, Zajnutdinov

CSKA je u prvom poluvremenu imao inicijativu, ali je do prednosti mogao tim Partizana. Nedostajalo je svega nekoliko santimetara da Pavlović iskoristi oštro ubačenu loptu Dijabatea. Pored te prilike nije se imalo mnogo šta videti u uvodnih 45 minuta. Treba istaći i da su meč, kod Partizana, propustili Rikardo, koji nije igrao ni u prvom duelu dana protiv Horsensa i Marković koji ima blažu povredu. U ekipi iz Moskve, srpski tandem Gajić - Zdjelar je takođe bio odsutan zbog povrede.

FK Partizan
FK Partizan

Nastavak meča je doneo više uzbuđenja. U 59. minutu je Čalov bio najspretniji u šesnaestercu Partizana i doneo prednost Rusima. No, ovaj deo utakmice nije bio prava slika igre ni jedne ni druge ekipe, pošto je vetar zadavao velike probleme igračima na terenu. Zaista su bili uslovi nemogući za igru.

Ipak, u 75. minutu Bibars Natho je mogao do pogotka protiv bivšeg kluba, ali je njegov udarac iz prekida spretno zaustavio Igor Akinfeev. Činilo se da Partizan neće više zapretiti Armejcima, ali da tako ne bude pobrinuo se Nemanja Jović koji je brilijantno završio kontru u 85. minutu i rezantnim udarcem, sa distance, pogodio dalji ugao gola Akinfeeva.

Izgledalo je da neće biti više pogodaka, ali je glavni arbitar, na čuđenje mnogih, odlučio da meč produži čak pet minuta što je iskoristio CSKA i u 94. minutu golom Arbusova došao do pobede.

Partizan je tako izgubio dva meča i na neslavan način zavšio pripreme u Turskoj.

Najnovije vesti o FK Partizan možete naći OVDE.