CRNO-BELO PROLEĆE U EVROPI JE NEMINOVNOST: Gordanov Partizan odrao Jarčeve i drugi put (VIDEO)

13.10.2022. 17:43 17:13
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Sjajno veče za ekipu trenera Petrića.

Fudbaleri Partizana savladali su Keln 2:0 u meču četvrtog kola Lige konferencija.

REKAO MI JE: "Želim da budem balkanski Ibrahimović" Božinov pričao o Vlahoviću - Dušan je ludak!

GROBARI U EKSTAZI: Samo nekoliko časova pred meč sa Kelnom javio se Kleo (VIDEO)

MITROVIĆ PROGNOZIRA: Srbija - Belgija u FINALU SVETSKOG PRVENSTVA!

Prvu priliku na meču imali su gosti i to već u petom minutu, Škiri je šutirao iz voleja, ali se istakao Popović. Crno-beli su automatski uzvratili samo minut kasnije, Menig je ušao u šesnaesterac posle pasa Dijabatea, šutirao je Holanđanin, a kao i njegov kolega preko puta Švabe je dobro intervenisao.

Gosti su imali inicijativu u uvodnom delu utakmice, ali nisu materijalizovali tu nadmoć, pa je kazna stigla već u 15. minutu. Poigravao se Hibers, Dijabate je to iskoristio, ukrao mu loptu, i u situaciji jedan na jedan sa golmanom gostiju bio neumoljiv za vođstvo Partizana. Posle četiri minuta usledio je prvi prekid… bakljada na jugu je naterala glavnog arbitra Rajnšrajber da prekine utakmicu.

Pauza nije dugo trajala, a nakon toga tempo utakmice je znatno opao i nije bilo prilika u narednih desetak minuta. Sledeće ozbiljnije dešavanje je bio novi prekid utakmice. Razlog isti kao u prvom navratu. No, ovoga puta je sudija bio rigorozniji i odveo igrače u svlačionicu. Dim se razišao i uz opomenu najvatrenijim pristalicama crno-belih duel je nastavljen.

Keln je imao veći posed, ali Nemci nisu stvarali prilike pred golom Popovića. Crno-beli su na veliki odmor mogli i sa dva gola prednosti, ali je menig iz povoljne situacije pogodio prečku.

Liga konferencija, četvrto kolo

Partizan - Keln 2:0 (1:0)

Strelci: Dijabate 15, Rikardo 52

Stadion: Humska

Sudije: Rajnšrajber, Biton, Mecamber

Partizan: Popović, Filipović, Marković, Vujačić, Urošević, Belić (od 61. Fejsa), Traore, Natho, Menig (od 69. Andrade), Dijabate, Rikardo (od 76. Pavlović)

Keln: Švabe, Šmic, Pedersen, Hibers, Soldo, Martel, Kajnc, Hektor, Adamjan, Skiri, Dijec

Nastavak nije mogao bolje da počne po četu gospodina Gordana Petrića, Urošević se odlično snašao posle kornera, ubacio loptu u pet metara, pravo na glavu Rikarda koji je bio neumoljiv i Partizan je poveo sa 2:0. Do kraja utakmice gosti su pretili, ali je sve to bilo jalovo, jedina vredna pažnje je prilika u samoj završnici kada je Hektor ubacio loptu iskosa sa leve strane, ali niko nije naleteo na taj pas bivšeg reprezentativnog beka.

Partizan je ovim trijumfom osvojio i osmi bod u trenutno je prvoplasirani u svojoj grupi i nalaze se na korak od nokaut faze Lige konferencija. Sledeći duel četa gospodina Petrića igra protiv Nice u Francuskoj.

Čitav tok meča mogli ste pratiti na sajtu SrbijaDanas.

Kraj utakmice. Partizan - Keln 2:0.

90. minut
Utakmica je produžena pet minuta.

84. minut
Velika prilika za Keln. Hektor je ubacio iskosa sa leve strane, lopta je prošla pored nekoliko igrača gostiju, ali je odbrana Partizana nekako otklonila opasnost.

80. minut
Bilo je opasno. Hibers je šutirao glavom posle kornera, bio je za malo neprecizan.

76. minut
Izmena Gordana Petrića. Pavlović menja Rikarda.

69. minut
Nova promena u redovima Partizana, Menig je završio meč, na terenu je Andrade.

67. minut
Prete gosti iz prekida uglavnom, ali sve te situacije za sada rutinski rešava odbrana crno-belih.

FK Partizan
FK Partizan / Izvor: Srbija Danas/Milana Pavković

61. minut
Iz igre izlazi Kristijan Belić, a menja ga Ljubomir Fejsa.

58. minut
Prestrog je bio glavni arbitar u ovoj situaciji. Belić je startovao na sredini terena i zaradio žuti karton.

52. minut
GOOOOOOOOOOOOL! Rikardo, vodi Partizan 2:0. Odlično se Urošević snašao u šesnaestercu gostiju posle kornera, ubacio u pet metara, a onda Rikardo glavom pogađa mrežu Švabea.
49. minut
Ufffff. Ponovo je Menig bio u prilici. Zahvatio je loptu volejom u šesnaestercu gostiju, ali je šutirao pravo u Švabea.

Počelo je drugo poluvreme.
Poluvreme u Humskoj. Partizan vodi 1:0 golom Dijabatea.

45+10. minut
Prečka! Menig je zatresao mrežu posle pasa Uroševića. Šteta, šteta, šteta.

45+4. minut
Natho je zadobio povredu prilikom jedonog duela i na kratko je izašao sa terena, ali očito da nije ništa ozbiljnije i ponovo je u igri.

45. minut
Prvo poluvreme je produženo deset minuta.

41. minut
Još jednom je probleme odbrani Kelna napravio Dijabate, ubacio je sa boka, lopta je išla ka Rikardu, ali se isprečio Soldo.

38. minut
Nastavljena je utakmica. Urošević je razgovarao sa navijačima na jugu i čini se da je ovo poslednja opomena, inače će doći do pražnjenja tribine.

Grobari
Grobari / Izvor: Srbija Danas/Milana Pavković

31. minut
Novi prekid u Humskoj, glavni arbitar Rajnšrajber je izveo igrače i jedne i druge ekipe u svlačionicu. Ponovo bakljada na jugu.

navijaci
navijaci

28. minut
Tempo je malo opao od postignutog gola Dijabatea, što apsolutno odgovara crno-belima.

21. minut
Dim se brzo razišao i meč je nastavljen.

19. minut
Utakmica je prekinuta na trenutak zbog bakljade navijača Partizana na južnoj tribini.

15. minut
GOOOOOOOL! Vodi Partizan! Fuseni Dijabate je ukrao loptu Hibersu i stuštio se u šesnaesterac za vođstvo domaćih.
12. minut
U uvodnom delu meča gosti imaju veći posed lopte i blagu inicijativu, ali se može reći da je Menig ima za sada najbolju priliku.

6. minut
Uzvraća i Partizan istom merom, Menig je primio pas od Dijabatea, ušao u kazneni prostor, šutirao, no odlično je intervenisao i čuvar mreže gostiju.