PARTIZAN POJAČAN PRED DERBI?

18.04.2024. 11:59
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Fudbaleri Crvene zvezde dočekaće u subotu od 18 časova Partizan na stadionu "Rajko Mitić" u 173. večitom derbiju. Ovaj susret izaziva veliko interesovanje javnosti jer može staviti tačku na šampionsku trku. Zato crno-beli kao da nemaju dovoljno problema jer zaostaju sedam bodova, već se novi nižu i tek delimično rešavaju, ili je njihov ishod još uvek u magli.

Za početak, trener Igor Duljaj ne može da vodi ekipu jer je protiv Čukaričkog dobio četvrti žuti karton, a onda je Albert Nađ odbio tu ulogu pa je morao da mu podvikne direktor Miloš Vazura i da ga podseti da mu klub daje platu da bi radio šta treba.

Međutim, Partizan posebno zabrinjava situacija sa jednim od ključnih igrača golmanom Aleksandrom Jovanovićem. Na utakmici sa Čukaričkim, Jovanović je imao problema sa povredom, ali je hrabro nastavio utakmicu sve do kraja prvog poluvremena, kada više nije mogao da stoji na golu. Očekuje se da će golman uložiti maksimalne napore kako bi se oporavio do subotnjeg derbija.

Trenutno se procenjuje da su šanse da Jovanović zaigra 50-50, a golman će uložiti sve napore kako bi bio spreman za ovaj ključni susret. Očekuje se da će u četvrtak i petak odraditi trening sa ekipom, nakon čega će biti doneta konačna odluka o njegovom nastupu. Navijači Partizana sa nestrpljenjem očekuju vesti o Jovanovićevom zdravstvenom stanju i mogućem nastupu u večitom derbiju.

Očekuje se da će atmosfera na stadionu biti uzbudljiva, a navijači oba tima sa nestrpljenjem iščekuju ishod ove važne utakmice. S obzirom na istoriju i rivalstvo između ova dva kluba, 173. večiti derbi obećava uzbuđenje i neizvesnost do poslednjeg minuta.