SPEKTAKL BEZ POBEDNIKA: Remi Junajteda i Liverpula za ludnicu u vrhu Premijer lige

07.04.2024. 18:31
FK Liverpul
FK Liverpul / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula remizirali su (2:2) u 32. kolu Premijer lige.

Tim Jirgena Klopa je tako propustio priliku da se ponovo osami na vrhu ligaške tabele i sada je poravnat sa Arsenalom, dok je Siti na bod iza.

Redsi su u prvih 45 minuta bili apsolutno bolji rival i inicijativu su krunisali u 23. minutu. Nunjez je bio najviši posle kornera i glavom prosledio loptu do Dijaza kome nije bilo teško da pogodi mrežu domaćih.

Mogao je Liverpul do kraja prvog dela igre do još kog gola, ali su dobre prilike propustili upravo akteri gola gostiju - Dijaz i Nunjez.

U nastavku su ti promašaji došli na naplatu. Igrao se 50. minut kada je Fernandeš pokazao zašto je kapiten Đavola. Iskoristio je grešku Kvanse i sa skoro polovine terena pogodio nebranjeni deo mreže Kelehera.

U 67. minutu je bilo 2:1 za domaće. Mladi Meino (18) se odlično snašao i prevario čuvara mreže Liverpula. Do kraja meča je usledila opsada gola Junajteda, a poravnanje je stiglo u 84. minutu. Salah je realizovao penal posle faula Van Bisake nad Eliotom.

Nije bilo promene rezultata i veliki rivali su morali da se zadovolje sa bodom.