22°C
17.05.2024.
117.105
107.8514

SPEKTAKL NA SENT DŽEJMS PARKU: Njukasl za 13 minuta od 1:3 do 4:3 protiv Vest Hema

30.03.2024. 16:07
FK Njukastl
FK Njukastl / Izvor: Profimedia

Fudbaleri Njuksla posle spektakularnog preokreta savladali su na svom Snet Džejms Parku Ves Hem sa 4:3 (1:2) u okviru 30. kola Premijer lige.

Svrake su sjajno počele utakmice i došle u vođstvo već u šestom minutu golom Aleksandra Isaka.

Vest Hem je posle primljenog gola preuzeo inicijativu i na odmor otišao sa prednošću. Majkl Antonio je izjednačio na 1:1, da bi Lukas Paketa  proigrao Kudusa u desetom minutu nadoknade, a njemu nije bilo teško da pogodi za 1:2.

Kad je Džered Bouven u 48. minutu povisio na 1:3 činilo se da je sve gotovo. Ovaj rezultat bio je na snazi do 77. minutu kad je krenuo sprektakularni preokret o kome će se dugo pričati.

Sve počelo posle penala za Njukasl koji je realizovao Isak.

Samo šest minuta kasnije, izjednačenje. Isak je ovog puta sjajno prograo Harvija Barnsa, on je utrčao i lako savladao Fabijanskog za 3:3.

I onda, remek delo Barnsa - igrao se 90. minut kada je Barns dobio loptu, a onda topovskim udarcem sa 20 metara smestio loptu u mrežu za delirijum na tribinama Sent Džejms Parka.