SUPERLIGA SRBIJE: Remi na "Karađorđu"! Pančevci nastavili AGONIJU Radnika

02.04.2024. 21:19
FK Vojvodina
FK Vojvodina / Izvor: MN Press

Fudbaleri Vojvodine i Čukaričkog remizirali su na "Karađorđu", rezultatom 1:1, u okviru 28. kola Superlige Srbije.

Oba gola viđena su u prvom delu igre, a ekipa iz Novog Sada je bila bolji rival u nastavku. Ipak, Čukarički je dobro odigrao defanzivno i timovi su podelili bodove.

Vojvodina se nalazi na peto mestu sa 44 boda, koliko ima i Čukarički, koji je na četvrtoj poziciji.

Domaća ekipa je uspela da povede u 16. minutu golom Mihaila Ivanovića, koji je "zatresao mrežu" na asistenciju Marka Bjekovića.

Bio je to peti pogodak ove sezone za mladog fudbalera novosadske ekipe.
Samo devet minuta kasnije, Čukarički je izjednačio pogotkom Igora Miladinovića, koji je pogodio na asistenciju Marka Docića.

Do kraja meča nije došlo do promene rezultata.

Čukarički u nastavku takmičenja očekuje teško gostovanje TSC-u u Bačkoj Topoli, dok Vojvodina putuje u Pančevo na duel sa Železničarom.

Završena je i treća večerašnja utakmica 28. kola Superlige Srbije. Bio je to duel dve poslednjeplasirane ekipe, a kao pobednik je izašla domaća ekipa Železničara koja je u Pančevu bila bolja od Radnika iz Surdulice i slavila rezultatom 3:1.

Železničar sada ima 26 bodova na pretposlednjem, 15. mestu, a Radnik je sve bliži ispadanju, s obzirom da ima čak devet bodova manje na poslednjoj poziciji.

Sam početak meča pripao je gostima koji su golom Borka Duronjića poveli već u četvrtom minutu, ali su Pančevci režirali  preokret i pre kraja prvog poluvremena.

Na izjednačenje se čekalo do 33. minuta kada je Lakićević centrirao sa desne strane, a Lazar Romanić savladao golmana Ranđalovića.

Samo dva minuta kasnije, Ranđelović je ponovo morao da vadi loptu iz mreže, strelac je bio Pavlov, a konačnih 3:1 postavio je Romanić, svojim drugim golom u 41. minutu meča.

U nastavku su Pančevci bez većih problema održali stečenu prednost i upisali prvu pobedu pod vođstvom novog trenera Siniše Dobrašinovića, a Surduličani su posle Duronjićevoig gola uspeli još samo jednom da upute udarac ka protivničkom golu.