SUPERLIGA: Vujaklijina VIOLINA 2 puta ZASVIRALA za Zvezdinu osvetu Spartaku (VIDEO+GALERIJA)

01.04.2017. 17:53
Srđan Vujaklija
Srđan Vujaklija / Izvor: MN Press

U sledećem kolu, crveno-beli će gostovati Radu, dok će Subotičani biti domaćin Metalcu.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Spartak Ždrepčevu krv u utakmici 28. kolu Superlige Srbije, rezultatom 2:1. Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Srđan Vujaklija, a prvi pogodak u meču (ali i na stadionu Zvezde) dao je u 76. sekundi. Izjednačio je u 54. minutu Đorđe Ivanović, ali je u 58. uzvratio Vujaklija. Trijumf je bio potpuno zaslužen, pošto je domaćin imao mnogo prilika, ali lopta je samo dva puta ušla u gol. Bilo je promašaja, ali i intervencija Miloša Ostojića

Samim tim branilac titule je zadržao vodeću poziciju, ali se i revanširao Subotičanima za remi iz prvog dela sezone. Na drugoj strani, Spartak je ovim porazom zakomplikovao borbu za plej-of. U sledećem kolu, Zvezda će gostovati Radu, dok će Subotičani biti domaćin Metalcu.

SPREMNI ZA SPARTAK: Božović napravio veliku promenu (FOTO)

OVAJ DAN ĆE PAMTITI DUGO: Tek je napunio 16 godina, a već je na klupi Zvezde (FOTO)

Već u 2. minutu, malobrojna publika na stadionu "Rajko Mitić" mogla je da vidi loptu u golu Subotičana. Vujaklija koji je bio starter, umesto Ričmonda Boaćija upisao se u strelce posle akcije koju je po desnoj strani pokrenuo Marko Petković. Lopta je došla do Srđana Plavšića, a na kraju i do Zvezdinog "violiniste".

Samo dva minuta kasnije, viđena je i sporna situacija u kaznenom prostoru crveno-belih, ali sudija Dejan Santrač nije smatrao da je to za penal. Mihailo Ristić je bio u duelu sa Vladimirom Jovovićem, inače igračem Zvezde. Ali penala za Spartak nije bilo.

U nastavku meča, crveno-beli su i dalje "držali konce" u svojim rukama, a mogu se istaći šanse Mihaila Ristića, Abrahama Frimponga, kao i Gelora Kange. Kada je Ristić pokušao, Ostojić je odlično intervenisao i odbranio nogom.

U 32. minutu, u izglednoj prilici ispred gola Filipa Manojlovića bio je Jovović, ali nije bio snalažljiv u završnici. Dozvolio je Petkoviću da mu zasmeta, pa je Manojloviću posao bio olakšan. U 37. minutu, ponovo je upućen šut ka golu Crvene zvezde, ali je Đorđe Ivanović bio neprecizan. U 41. minutu, veteran i kapiten Spartaka Vladimir Torbica se izborio za korner. Ipak, posle udarca iz ugla, Aleksandar Radovanović je bio neprecizan. Kontra u 43. minutu nije donela novi gol u mreži gostiju. Po levoj strani je prošao Plavšić, centrirao, Milić je uhvatio volej, ali je lopta otišla preko gola Ostojića. Na poluvreme se i otišlo sa rezultatom 1:0. Takođe, na poluvremenu ni Božović ni Černišov nisu menjali.

Na prvom iskušenju Manojlović je bio u 48. minutu. Jovović je izveo slobodan udarac, ali je lopta ipak otišla preko prečke. Samo nekoliko minuta kasnije, pokušao je atraktivno Vujaklija, ali je bio neuspešan. Pokušao je u narednim minutima i Plavšić, ali je bio neprecizan. A, onda u samo četiri minuta dva gola, na obe strane. Prvo je Ivanović iskoristio dodavanje Ognjena Mudrinskog, "zalomio" Ristića, a zatim savladao Manojlovića.

Nije dugo trebalo domaćinu da opet povede. Posle dodavanja Kange, Vujaklija se ponovo odlično snašao i drugi put savladao Ostojića.

Nedugo zatim, u 60. minutu, Vujaklija je ustupio mesto Boaćiju, ali i sa dva gola se ozbiljno nametnuo za nastavak sezone. Nove šanse je u nastavku propuštao Kanga. Gabonac je na primer u 75. minutu šutirao sa nešto više od 20 metara i pogodio spoljni deo mreže. Nekoliko minuta kasnije pokušao je i Mičel Donald, ali je i taj udarac bio neprecizan. Ni u 82. minutu, Santrač nije smatrao da je potrebno da pokaže na belu tačku. Boaći se bunio, ali glavni sudija nije smatrao da je to za najstrožu kaznu.

U 83. minutu, umesto Kange je u igru ušao Nenad Milijaš i tako upisao 200. utakmicu za crveno-bele. Ređale su se prilike, ali nije bilo novih golova. Boaći je pokušavao, kao i Milijaš, ali bez uspeha. Černišov je u poslednjim minutima dao šansu i Milanu Puroviću koji je kao i Mudrinski nosio dres crveno-belih. U sudijskoj nadoknadi, šansu je dobio i mladi Ivan Ilić.

CRVENA ZVEZDA - SPARTAK 2:1

STRELCI: Vujaklija u 2. i 58. minutu - Ivanović u 54. minutu

STADION: "Rajko Mitić"

SUDIJA: Dejan Santrač

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Frimpong, Al. Luković, Ristić, Le Talek, Donald, Milić, Kanga (od 83. Milijaš), Plavšić (od 90+2. Ilić), Vujaklija (od 60. Boaći).

SPARTAK: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Radovanović, Krefl, Pantić, Nikolić, Ivanović (od 79. Savković), Jovović, Torbica (od 74. Abaz), Mudrinski (od 87. Purović).

BRAĆA PRVI PUT NA TERENU: Luka i Ivan – dva fudbalska bisera u Zvezdi (FOTO)