U BETISU GRME ZBOG BRAŠANCA: Sudija je morao da isključi golmana Reala (VIDEO)

13.03.2017. 15:56
Darko Brašanac
Darko Brašanac / Izvor: Reuters

Madriđani kao domaćini pobedili sa 2:1.

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Betis u utakmici La Lige. Trijumf od 2:1 ekipi Zinedina Zidana doneo je dva boda prednosti u odnosu na drugoplasiranu Barselonu, koja je izgubila od Deportiva. Sada Los Blankosi imaju 62 boda, dva više od Barse, ali i meč manje. Pobedonosni gol za Madriđane dao je kapiten Serhio Ramos, ali se o jednom detalju mnogo priča. To je nedosuđen prekršaj za tim iz Sevilje, a u centru pažnje bio je bivši igrač Partizana, Darko Brašanac.

ŠIROM EVROPE: Gol Kostića, sudija režirao poraz Barselone, a Real iskoristio poklon (VIDEO)

ŠTA JE SA MOZGOM: Pevaju da mrze Milvol, dok prolazi gomila njegovih navijača (VIDEO)

Kostarikanac na golu Reala, Kejlor Navas je oborio Srbina, ali sudija Mateu Lahoz nije smatrao da je to prekršaj za isključenje. U tom trenutku bilo je 0:0, a čovek manje u ekipi Reala bi u velikoj meri uticao na konačan rezultat.

O spornoj situaciji govorio je i Dani Sebaljos, vezni igrač Betisa

- Sudija je znao da je kontakt postojao, ali je kasnije priznao da nije bio dovoljno jak. Nije imao hrabrosti da posle 20 minuta isključi čoveka Realu - rekao je Sebaljos za Marku.

Trener Betisa, a nekada igrač Reala, Viktor Sančez del Amo takođe veruje da je ova odluka u velikoj meri uticala na ishod meča.

- Ja nisam lepo video, ali su mi rekli da je to bio čist crveni karton za Navasa. Sve bi to uticalo na meč. Do kraja utakmice bismo imali igrača više. Oni su kasnije imali igrača više (od 78. minuta) i pobedil su - objasnio je strateg Betisa.

Ekipa iz Sevilje trenutno je na 14. mestu sa 28 bodova iz 27 utakmica.

FSS PRESUDIO: OVO su KAZNE za sudije večitog derbija (FOTO)