19°C
29.05.2024.
117.1153
107.6427

BRAVO, MAJSTORI: Fudbaleri Srbije na Svetskom prvenstvu posle osam godina i neviđene drame na Marakani! (VIDEO+FOTO)

09.10.2017. 21:42 14:38
Aleksandar Prijović proslavlja gol Srbije
Aleksandar Prijović proslavlja gol Srbije / Izvor: MN Press

„Orlovi“ savladali Gruziju golom rezerviste Aleksandra Prijovića.

Kakav rasplet, kakva drama i konačno – srećan kraj! Fudbalska reprezentacija Srbije uspela je da se plasira na Svetsko prvenstvo u Rusiji i prekine osmogodišnji post izostajanja sa najvećih takmičenja. Izabranici Slavoljuba Muslina mučili su se sa autsajderom Gruzijom u poslednjem kolu kvalifikacija za Mondijal, ali su iscedili suvu drenovinu i na mišiće ostvarili istorijsku pobedu rezultatom 1:0 (0:0).

DA SE NAJEŽIŠ: Evo kako izgleda Marakana sat i po pre meča odluke (FOTO)

PODRŠKA OD DŽELATA: Arnautović uputio SNAŽNU poruku Orlovima (FOTO)

Palata Albanija
Palata Albanija / Izvor: MN Press

Zahvaljujući odličnom radu selektora Slavoljuba Muslina, kojem je predsednik Fudbalskog saveza Srbije Slaviša Kokeza hrabro ukazao šansu na početku novog ciklusa, „Orlovi“ su odigrali odlične kvalifikacije, iako su u poslednja dva meča, pod psihološkim pritiskom, odigrali ispod očekivanog nivoa.

Srbijo, raduj se, davno je bila 2010. godina i šampionat planete u Južnoj Africi. Nova generacija koju predvodi kapiten Branislav Ivanović, uspela je da se izbori sa odličnim rivalima poput Velsa, Austrije i republike Irske i kao lider D grupe izbori dragocenu kartu za Rusiju.

Srbija je bila apsolutni favorit na kraju kvalifikacija u duelu sa otpisnaom Gruzijom. Međutim, staro pravilo da je najteže dobiti uanpred dobijene utakmice ponovo se potvrdilo kao ispravno. Bledih 45 minuta duela na stadionu „Rajko Mitić“ brzo će biti zaboravljeno. U nastavku meča Srbija je stegla kaiš, „davila“ rivala i konačno debitantskimgolom Prijovića otklonila sve dileme oko učešća naše selekcije na Svetskom prvenstvu.

Tabela D grupe / Izvor: Foto: Printscreen/Soccerway.com

Sve detalje sa meča Srbija – Gruzija pratili ste uživo na portalu Srbija Danas.

Srbija
Srbija / Izvor: MN Press

KRAJ

74. minut GOOOOOL; 1:0! Prijović! Još jedna ofanzivna akcija kapitena Ivanovića krunisana je golom. Defanzivac "Orlova" je pronašao na drugoj stativi rezervistu Prijovića, koji je klizećim startom smestio loptu u mrežu.

68. minut - Neverovatrno. Lukav udarac Matića levom nogom posle kornera, ali Kankava je izbacio loptu sa gol linije!

66. minut - Novi napad Srbije "iz vazduha", Ivanović šutira pored gola.

61. minut - Prva izmena u Srbiji. Prijović je ušao umesto Ljajića. Selektor Muslin sa dva špica juri plasman na Mondijal u poslednjih poal sata. Dobra stvar po "Orlove" je što Republika Irska vodi sa 1:0 u Velsu. Naša reprezentacija je po tom scenariju prva i sa bodom iz ove utakmice.

60. minut - Mitrović ponovo pokušava glavom, ovoga puta mnogo nepreciznije. Pored gola.

54. minut - Najbolja šansa za Srbiju! Tadić je majstorski centrirao na drugu stativu, ali je udarac Mitrovića glavom odbranio Makaridze.

Detaljs ameča Srbija - Gruzija
Detaljs ameča Srbija - Gruzija / Izvor: MN Press

49. minut - Nova opasna akcija naše reprezentacije. Ivanović je centrirao sa desne strane, ali je golman Makaridze sprečio da lopta stigne do Mitrovića.

48. minut - Pokušaj Gudelja iz daljine, pored gola. "Orlovi" su krenuli ofanzivnije u nastavku utakmice.

Drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena, 0:0. Razočarani navijači ispratili su zvižducima igrače u svlačionicu. Srećom, identičan rezultat je i u Velsu, gde gostuje Republika Irska.

39. minut - Kakva šansa za "Orlove". Ljajić je "ćušnuo" loptu Tadiću koji je iskosa sa leve strane sa šest-sedam metara šutirao, ali je izblokiran.

32. minut - Važnost utakmice okovao je noge fudbalerima Srbije. Videlo se to i prilikom skraćenog kornera Ljajića, kada je ofanzivni vezista Torina centrirao početnički, preko gola.

24. minut - Orlovi igraju u grču, nedostaje završni pas da bi se ugrozila odlično postavljena odbrana gostiju.

16. minut - Prva ozbiljnija šansa na utakmici i to za Gruziju! Gvilja je šutirao sa 18 metara u donji levi igao Stojkovića, ali je golman Srbije paradom sprečio najgore po našu selekciju.

10. minut - Srbija još nije uspela da probijem bedem gostiju. Naši fudbaleri napadaju uglavnom po levoj strani, ali se ni Gruzini nisu uvukli u bunker.

Utakmica je počela

Srbija: Stojković, Ivanović, Maksimović, Tošić, Rukavina, Matić, Gudelj, Kolarov, Tadić, Ljajić i Mitrović.

Gruzija: Makaridze, Kočolava, Kašia, Kankava, Kazaišvili, Kvilitaja, Gvilija, Aburjania, Jigauri, Kakabdze, Navalovski.

I da ne zaboravimo, „Orlovi“ mogu da polete ka Rusiji i u slučaju nerešenog rezultata, ukoliko jedini pratioci Vels i Republika Irska budu remizirali u međusobnom okršaju u Kardifu.