ZVEZDINA RAPSODIJA: Petarda na „Marakani“ – Kolubara će ovo dugo pamtiti (VIDEO)

16.07.2022. 19:31
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Drugo kolo domaćeg prvenstva.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su drugu uzastopnu pobedu u Mozzart Bet Superligi Srbije. Izabranici Dejana Stankovića su u okviru drugog kola, na stadionu “Rajko Mitić”, savladali ekipu Kolubare rezultatom 5:0. Slobodno se može reći da je ova utakmica bila rešena već nakon 25. minuta igre.

STANKOVIĆ NAŠAO REŠENJE: Još jedan LJUBIMAC DELIJA se vraća na Marakanu!

ZVEZDAŠI SLAVE: Sve dogovoreno sa Aleksandrom Pešićem! Ponuda zadovoljila apetite turskog kluba

I LEGENDARNI NEMAC VERUJE U ORLOVE: Srbija će biti IZNENAĐENJE na Svetskom prvenstvu!

U prvim minutima meča gosti su delovali skoncentrisano, imalu su loptu u svom posedu, odbrana je bila na svom mestu tako da su igrači Zvezde teško pronalazili put do mesta koji bi mogao da ugrozo gol Balše Popovića. Međutim… u devetom minutu,  Aleksandar Katai je sa desne strane kaznenog prostora gostiju vukao loptu, došao u situaciju jedan na jedan sa odbranbednim igračem gostiju, šutirao iskosa i zatresao "malu mrežu" golmana Balše Popovića! Bilo je to 1:0 za Crvenu zvezdu.

Mogla je Kolubara da dođe do izjednačenja tri minuta kasnije, napadač gostiju Vukušić izašao je sam na Borjana posle greške Erakovića, ali se hrvatski internacionalac nije dobro snašao, pa je Zvezdin kapiten pre njega došao do lopte i otklonio opasnost.

Kazna je stigla u 16. minutu, odlično je na desnoj strani probio, desni bek večeras, mladi Nikola Stanković, uputio dobar centaršut, a Milan Pakov sjajno pogodio glavom, i tako učvrstio svoje mesto u startnoj postavi ekipe Dejana Stankovića.

Samo šest minuta kasnije ponovo je pogodio Pavkov. Tada je Bukari sjajnom dugom loptom iza leđa odbrane Kolubare uposlio Ivanića, golman Popović je previše istrčao sa gol linije, te ga je lako "prošao" Ivanić koji je bio nesebičan i uputio loptu ka Pavkovu koji je lako smešta u nebranjenu mrežu gostiju, za 3:0!

Sjanih 25 minuta za "crveno-bele" kompletirao je Aleksandar Katai svojim drugim golom na meču na asistenciju Bukarija. To je bio Kataijev 84. gol za Zvezdu, tako je momak iz Srbobrana postao 10. najbolji strelac u istoriji kluba.

Treba napomenuti i da je crveno-belima poništen pogodak u 36. minutu zbog ofsajda, strelac je bio Bukari, ali uzalud.

U poslednjem minutu prvog dela Zvezda je ipak došla do petog pogotka, a u strelce se upisao Gejlor Kanga na sjajnu asistenciju Aleksandra Kataija sa ivice šesnaesterca.

Žargonski rečeno, „petardom“ se otišlo na odmor.

U nastavku je gas očigledno pušten, ipak su fudbaleri Dejana Stankovića ostavili nešto i za naredne protivnike, a šansu su dobijali i igrači koji nisu igrali u prvom duelu ove sezone.

Imali su fudbaleri Kolubare šansu da smanje rezultat sredinom poluvremena kada je Marjanović pogodio prečku, a na drugoj strani je Ivanić imao dobru šansu u 60. minutu, ali promena nije bilo ni kada je napravljen faul nad Lučićem, mladim igračem Crvene zvezde, u kaznenom prostoru.

Marjanović ga je nepropisno zaustavio, a još jedan mladi fudbaler, Leković, nije postigao pogodak, videlo se očigledna nervoza na njegovom licu, a valja napomenuti i da je golman Popović odlično reagovao.

Ovom pobedom crveno-beli su na liderskoj pozicije Mozzart Bet Superlige Srbije a u stopu je prati Vojvodina, koja je večeras u novosadskom derbiju savladala ekupu Mladosti GAT rezultatom 4:0.

Detaljniji tok meča možete ispratiti u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - KOLUBARA 5:0

Drugo poluvreme

21:55
KRAJ MEČA!!! Crvena zvezda - Kolubara 5:0
87. Minut
BRANI POPOVIĆ! Mladi Leković je izveo kazneni udarac, šutirao je u levu stranu golmana Popovića po zemlji...golman Kolubare lako izacuje ovu loptu van gola.
85. Minut
PENAL ZA CRVENU ZVEZDU! Oboren je Lučić u kazenom prostoru, sudija Radaković pokazuje na belu tačku!
79. Minut
Nova promena u Zvezdi! Umesto Rodića na terenu je Stefan Leković. Izlazi i Katai, u igri je Vladimir Lučić.
73. Minut
PREČKA!!! Marjanović je pokušao iskosa sa velike udaljenost, nije se pomerao MIlan Borjan a lopta je zatresla prečku.
72. Minut
Izlazi strelac dva gola Milan Pavkov, menja ga Ohi. Izlaze i Kangva i Bukari, a na terenu su Sanogo i Mustafa.

70. Minut
Dobar prodor Kangve i solidan udarac. Snažno, ali otprilike metar pored desne stative.
61. Minut
Još jedan opasan napad Zvezde. Katai proigrava Ivanića na levom boku, ali mu lopta malo beži, pa ne šutira najbolje, i brani Popović.

59. Minut
Šesti gol visi u vazduhu! Zvezda opkoljava šesnaesterac gostiju. Prodire se većinom po streni, kombinuju Bukari i Ivanić ali još uvek odoleva odbrana Kolubare.
52. Minut
Nešto mirniji period igre. Zvezda nema nameru da žuri, lopta je većinom u njihovom posedu. Gosti pokušavaju da organizuju napad iz zadnje linije, ali preći Zvezdin centar je prilično nemoguće...

21:09
POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Prvo poluvreme

20:50
KRAJ PRVOG POLUVREMENA!!! Crvena zvezda - Kolubara 5:0
45. Minut
GOOOL!!! Gelor Kanga je iskoristio odličan pas Aleksandra Kataija na sa ivice kaznenog prostora, šutirao je iz prve Gabonac, Popović je bio nemoćan - lopta je završila u donjem desnom uglu gostiju.
43. Minut
Golman Popović sprečava "petardu" na "Marakani". Opasan je bio šut Pavkova sa ivice šesnaesterca ali je sjajno reagovao golman gostiju.
40. Minut
PONIŠTEN GOL BUKARIJA! Nakon što se nekoliko minuta proveravao gol Bukarija u VAR sobu, sudije su donele odluku da je u pitanju OFSAJD. Ostaje 4:0 za Crvenu zvezdu.
36. Minut
GOOL!!! I Bukari je zatresao mrežu Kolubare. Iz mrtvog ugla je "raspalio" fudbaler koji je ovog leta stigao na "Marakanu" . Nemoćan je bio golman Popović.
31. Minut
BUKARI ISKOMPLIKOVAO! Sjajan pas Kangve u kazneni prostor, primetio je to Bukari, stigao loptu izbio sam pred golamana Popovića ali je prekomplikovao sa driblinzima te je golman Kolubare izbio loptu u kornern.
28. Minut
GOOL!!! Aleksandar Katai je strelac! Bukari je iskoristio prostor koji mu je ostavila odbrana gostiju, pokazao je svoju munjevitu brzinu, našao se sam pred golmanom ali je bio nesebičan te je uposlio Kataija koji je praktično sa gol linije zatresao mrežu. Ovo je treći gol Kataija u toku dosadašnjeg prvenstva.
22. Minut
GOOL!!! Milan Pavkov! Ekspresna kontra Zvezde rezultovala je da golman Popović previše istrči sa gol linije, te ga je lako "prošao" Mirko Ivanić koji je bio nesebičan i uputio loptu ka Pavkovu koji je lako smešta u nebranjenu mrežu gostiju. Crvena zvezda - Kolubara 3:0!

Aleksandar Katai
Aleksandar Katai / Izvor: MN Press

16. Minut
Crvena zvezda želi do trećeg gola! Odlična kontra usledila je odmah nakon što je Kolubara izvela loptu sa centra. Katai je uputio udarac ka golu sa ivice šesnaesterca ali se snašao mladi golman Popović.
15. Minut
GOOL!!! MIlan Pavkov je zatresao mrežu gostiju nakon sjajen asistencije mladog Nikole Stankovića! Drugo gol Pavkova od početka sezone.
13. Minut
Gosti odmah žele izjednačenje! Dobar ali snažan pas dobio je napadač Kolubare - Vukušić koji je imao otvoren put ka golu Zvezde, međuti Borjan istrčava izvan šesnaesterca i izbija tu loptu.
09. Minut
GOOOOL!!! Aleksandar Katai je sa desne strane kaznenog prostora gostiju vukao loptu, došao u situaciju jedan na jedan sa odbranbednim igračem gostiju, šutirao iskosa i zatresao "malu mrežu" golmana Balše Popovića! 1:0 za Crvenu zvezdu.
06. Minut
Ekipa gostiju deluje dosta koncentrisano u odbrani, nema prostora za prolaz igrača Crvene zvezde. Deluje da fudbaleri Kolubare čekaju kiks domaćina.

Delije
Delije / Izvor: MN Press

03. Minut
KORNER ZA ZVEZDU! Pas Kangve za Kataija i prvi korner za Zvezdu. Izvodi ga Kanga, ali interveniše Popović i boksuje loptu daleko od svog gola.
20:03
MEČ JE POČEO! Prvi napad ima ekipa Crvene zvezde koja nastupa u novoj kolekciji crveno-belih dresova dok su se gosti odlučili za tradicionalnu zeleno-crnu opremu.

BONUS VIDEO: Pogledajte scenu sa veridbe Marka Gobeljića i Katarine Grujić